Tema: Dobra klima
View Single Post
Staro 13.12.2017., 12:06   #2266
bogy
Registered User
Moj komp
 
bogy's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Split
Postovi: 0
Citiraj:
Autor nexteen Pregled postova
Obe klime su iste klase , specifikacije skoro pa iste , ja licno bi isao na Toshibu ali ako i je prijatelj serviser koji ce ti raditi i odrzavati klimu onda ti je bolje uzeti Daikin . Razlike su bas minimalne kad se gledaju specifikacije , tacnije ti ne bi ni primetio razlike i radu , to sto pise da Toshiba ima manju modulaciju ne mora da znaci jer mi ne znamo da citamo njihove manuale . Sta hocu reci , u manualu pise da Daikin ima minimalnu potrosnju recimo 250w , a u stvarnosti ona ide ispod 200w i ladnjaka , tako kazu ovi koji imaju FTXB35C i merace potrosnje , dok je kod Toshibe sve kako i pise . Znaci pretpostavka da su i jedna i druga dobre u modulaciji .

Najjeftinija a dobra klima iz te klase je Hitachi RAK-35RPC/RAC-35WPC - 4700kn , ima ih nekolicina sa drugog foruma i svi zadovoljni s njom , medjutim ja verujem da su obe gore navedene za dlaku prefinjenije od Hitachia tj imaju nesto bolju modulaciju , ali za dlaku . Klima iste klase sa mnostvom opcija na daljincu i ovo je ono ako zelis da das minimum a da ima preporuke u toj tj standard klasi .

Sta god uzeo neces pogresiti jer su to sve kvalitetne klime ..


hrka11


Da bi dobio ozbiljniju preporuku onda bi trebao dati skicu stana , m2 prostorija , izolacija , stolarija , greje li se ispod i iznad tebe , a mozda bi ta nova klima trebala imati poziciju stare klime jel je mozes skinuti ako zatreba .. Znaci za neku ozbiljniju preporuku treba i vise inf , pa i koliko si para spreman da za klimu das bez instalacije itd...
IMG_20171213_115524_1
IMG_20171213_114235
Inked_IMG_20171213_114244_LI
IMG_20171213_114301

Pozdrav opet,evo traženih podataka.Skica je kao od djeteta ali poslužit će svrsi...dakle prostorija gdje je klima je blagavaona(15ak m2) koja se naslanja s jedne strane na pravokutnu kuhinju(cca 7m2) s prozorom.U blagavaoni je isto prozor.Harmonika vrata su poveznica dnevnog boravka(cca 25%) gdje su izlaz na jedan balkon dok je drugi u blagavaoni i na kojem je vanjska jedinica(vanjska i unutarnja su praktički na jednom zidu).Klima koja je prisutna sad je CLASSE CL AC 18407,R407C plin,1900W grijanje,1950W hlađenje---neznam jel ovo 5kw klima...izolacija je prosječna iako je zgrada stara cca 50ak godina...građena je u ex yugi za prodaju pa je armatura svugdje i kažu da je betonska izolacija jako debela....prozori su drveni dvostruki,nisu idealni kao izolator ali nisu ni preloši.E sad,meni je često(stara puši ko turčin Oguz ) otvoren prozor "na kipu" dok klima radi....razlog mijenjanja klime je što postojeća troši struje ko ruska nuklearka ....evo dajte neki vaš prijedlog uz Raula za klimu...išao bih do 5500-6000kn...možda i više ako baš ima neki benefit od skuplje klime...mislim ići na 3.5kw..jel to ok?Može i bilo koji drugi model.Stolarija sve drvo uglavnom,meni se grije na klimu i hladi a stan dole i gore isto.Ovo je Dalmacija gdje je mediteranska klima 80% godine,zimi samo par dana iznimno hladno,prosjek 0 do -2(par puta -6 ali doslovno rijetko)...ljeti do 35-38 u plusu... ...

Zadnje izmijenjeno od: bogy. 13.12.2017. u 12:17.
bogy je offline   Reply With Quote