Tema: Dobra klima
View Single Post
Staro 12.12.2017., 18:51   #2265
nexteen
Registered User
Moj komp
 
nexteen's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zrenjanin
Postovi: 18
Obe klime su iste klase , specifikacije skoro pa iste , ja licno bi isao na Toshibu ali ako i je prijatelj serviser koji ce ti raditi i odrzavati klimu onda ti je bolje uzeti Daikin . Razlike su bas minimalne kad se gledaju specifikacije , tacnije ti ne bi ni primetio razlike i radu , to sto pise da Toshiba ima manju modulaciju ne mora da znaci jer mi ne znamo da citamo njihove manuale . Sta hocu reci , u manualu pise da Daikin ima minimalnu potrosnju recimo 250w , a u stvarnosti ona ide ispod 200w i ladnjaka , tako kazu ovi koji imaju FTXB35C i merace potrosnje , dok je kod Toshibe sve kako i pise . Znaci pretpostavka da su i jedna i druga dobre u modulaciji .

Najjeftinija a dobra klima iz te klase je Hitachi RAK-35RPC/RAC-35WPC - 4700kn , ima ih nekolicina sa drugog foruma i svi zadovoljni s njom , medjutim ja verujem da su obe gore navedene za dlaku prefinjenije od Hitachia tj imaju nesto bolju modulaciju , ali za dlaku . Klima iste klase sa mnostvom opcija na daljincu i ovo je ono ako zelis da das minimum a da ima preporuke u toj tj standard klasi .

Sta god uzeo neces pogresiti jer su to sve kvalitetne klime ..


hrka11


Da bi dobio ozbiljniju preporuku onda bi trebao dati skicu stana , m2 prostorija , izolacija , stolarija , greje li se ispod i iznad tebe , a mozda bi ta nova klima trebala imati poziciju stare klime jel je mozes skinuti ako zatreba .. Znaci za neku ozbiljniju preporuku treba i vise inf , pa i koliko si para spreman da za klimu das bez instalacije itd...
__________________
Fujitsu ASYG 12 LU ... http://i.imgur.com/jqr3UJM.jpg
Stan 48m2 , PVC stolarija , jedan spoljni zid - cigla - 45cm , izolovan stiroporom s unutrasnje strane : decija soba 3cm , kuhinja 2cm , terasa spolja 5cm i iznad stana je tavan izolovan mineralnom vunom 10cm
nexteen je offline   Reply With Quote