Tema: Putovanja
View Single Post
Staro 04.05.2018., 23:54   #346
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
Bodrum, Bodrum... ganjam srpanj sa ženom tjedan dana i sad si mi bacio bubu u uho.
A ono, bio prije 5 godina tamo, vodič (plava slovenka) napričala, turski monte carlo, bla bla bla... Realno, daleko je to od monte carla (bio sam i tamo par dana pa mogu povuć paralelu bez problema), osim po količini brodova u luci, ali svejedno na drugu stranu vrlo zanimljiv gradić za provest par dana ; fora su tvornica zlatnog nakita, šoping uličice pune 'markirane' robe u trgovinama, kebab u Babadan kebap-u, bolesno nešto (i šiš i doner su predobri), i kolači u jednoj slastičarni parsto metara (yunuslar karadeniz) su brutala, srednjevjekovna tvrđava (križarski ratovi) u luci također je interesantna, amfiteatar u gradu (jedan od posljednjih preostalih u turskoj, iz ere grčke vladavine tim prostorom (Halicarnassus je ime grada koji je bio na tom prostoru u vrijeme grčke vladavine)), gradska vrata (aleksandar veliki), spomenik ataturku i zadnje ali isto full zanimljivo, jahanje deva na brdu s kojeg se pruža pogled na cijelu uvalu i Bodrum i Bitez.
Da je razvikan gradić, je, ali da ima sadržaja, ima

Ak ti treba fotki od sveg navedenog, uppat ću na dropb pa shareat
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote