View Single Post
Staro 13.09.2010., 00:38   #129
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor Botlorn Pregled postova
Mozete linkati neki dobar recept za tijesto za pizzu? Radim ga vec godinama i niti jednom nisam nasao dobar recept na Internetu.
Kasno je, a tema pretvorila u neocekivani maraton

Ma ima recepture, ali iz visegodisnjeg iskustva ti mogu reci da je sve vezano za brasno i kruh, jedna posebna disciplina koja nije za svakoga. Ali usmena predaja i ucenje na licu mjesta jednostavno nema zamjene Botlorn kad se radi o tijestu. Ma sto ti pricali. Mogu ti pronaci par recepata ali bez ucenih ruku... imam ti puno bolju preporuku. Pa znas li da u svom gradu imas najveceg zivuceg ucenjaka beskvasnog kruha i svega sto se odaziva na brasno? Upravo me je on otrijeznio da se ostavim brasnjavih ruku. Rankov broj ti stavim na PM i objasnim u koje vrijeme i kad ga zoves. Nitko ti u HR nece bolje objasniti od njega. Usao je toliko u dubine tog posla da mu nema ravnog.


Citiraj:
Autor Botlorn Pregled postova
Takodjer, koje povrce "trpi" pecenje?
Nacelno ni jedno, ali uz kvalitetno ulje za duboko przenje (cak i kad nije takva potreba) i ono koje se moze termicki obradjivati bez da mijenja sastav hrane na nezeljen nacin koji to rade ind. ulja. Ali nakon sirovog, parenje ti je najzdravija metoda i uz dovoljno vremena vrlo blizu.

Ulja Sezamovo i kukuruzno (organsko seveda) na prvoj stepenici. Podsjeti me na PM pa cu ti rado sve objasniti jer otici ce tema u debeli OT a ipak je o Pizzi primarno.

Citiraj:
Autor Botlorn Pregled postova
Usput, ako netko zna dobru pizzeriju u Rijeci...
Mislim da to je Atha ili neko od njegovih vec na to odgovorio na pocetku teme. Zacudno u Rijeci ima dobrih vege kuteva, pa nisam uopce Pizze jeo tamo dugo.
Visage je offline   Reply With Quote