View Single Post
Staro 13.12.2012., 16:28   #28
ZOX
Premium
Moj komp
 
ZOX's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 297
Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
dva dodatna porta?
http://www.anandtech.com/show/6355/i...architecture/8

Vjerojatno da dignu HT ... među ostalim.

Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
pricam o ovome: "Speculative multithreading (SpMT) focuses on using multiple hardware threads (or multiple cores) to work together and accelerate a single software thread. In essence, the single software thread is speculatively split into multiple threads that can be executed in parallel. Transactions are a natural fit for speculative threads, since it offers an easy way to rollback incorrect speculation. The key advantage of SpMT is that it enables existing single threaded code (which is the vast majority of all software) to reap the benefit of multi-core processors."
Ne znam.
Možda ne razumijem dobro, ali SBe ima 6 alu/load (ili 2 fpu+4 alu) jedinica.
AMD veli da je treća alu jedinica iz Phenoma II 95% vremena samo cuclala struju.
Sad da neki thread može popuniti 32 jedinice (4x8) u Haswellu?
HT živi od toga da uvijek neka jedinica ostane nepopunjena.

Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
A kakav thread iskoristi sb? pa, recimo, dizanje glasfish 2.x servera ako hoces iz produktivnih stvari koje me ubijaju na dnevnoj bazi. 3 je rjesio to, ali prelazak korisnika na 3 je vrlo spor jer iako sa moje developerske strane ima benefita, s njihove i dalje sve radi, vise manje jednako.
Naravno, da ne pricamo kako je zbilja vecina softvera singlethreaded jer nema potrebe za vise, ali neke stvari bi se dale smanjit za par desetaka posto da rade visejezgreno, samo je tlaka za ustedu od par sekundi na vecinom idlajucem serveru (tj dovoljno ne opterecenom da ima mjesta za ugurat).
To je problem programera koji pišu loš kod.

Citiraj:
Autor antrax Pregled postova
ako su igre u pitanju evo par primjera, skyrim - 1 jezgra zakucana, ostale sporadicno kako uleti neki novi thread pa ga os rasporedi nekuda, starcraft2 koristi 1 primarno, 1 sekundarno koja ne iskoristava u potpunosti 1 jezgru, pa stane jos, tek sa 3+ je uvijek ok, no zbog preopterecenosti prve jezgre s osnovnim threadom na 5GHz 2500k ne moze izgurat 60fps u masovnim tucnjavama bez obzira na koliko nisko detalje imas postavljene i koliko jaku graficku karticu kako bi to izbacili kao usko grlo, i tako

danasnji procesori su fest brzi, bez daljnjega, ali nikada nece biti dovoljno brzi uz sve optimizacije, ali trenutno po meni najveci gubitak ta visejezgrenost koja za vecinu primjena nije dovoljno iskoristiva.
Iskoristiva je itekak.
Za neke probleme je teško naći odgovarajući algoritam koji ih oblikuje u nezavisne dijelove. Za ostalo tu je lijenost valjda.
Kvragu, 2012 -a godina završava. Ako je koja igra/program jednonitni radi se o lošem kodu.
ZOX je offline   Reply With Quote