View Single Post
Staro 23.10.2014., 19:41   #165
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,642
Citiraj:
Autor Mileni Pregled postova
Pa pazi ovo, onda sam stvarno imao DOSTA srece. Jer birati na random u vise navrata i ne naletit ni na jedan problem? Vjerujem da ima memorijskih modula koji stvaraju probleme, uostalom, odredjene kombinacije ce i na klasicnom PC desktopu stvoriti probleme.

No da je to neki problem vrijedan spomena - ocito nije. Jer ako sam ja na random odlicno prolazio, vjerujem da ce i vecina tako. Iznimke su tu samo da potvrde pravilo.

Sto sam mogao napraviti kad sam kupio SSD, a jedino racunalo je Appleovo? Koristiti ga? Pa na 150 r/w necu umrit?

Sto se tice clanka, da, bitan mi je. Jer rMBP ima rezoluciju od 2880x1800, a u stvarnosti je skalirana na 1440x900. Dakle retina. Da bi dobio 1920x1200, onda osx softwerski skalira na 3840x2400. Dakle ne podrzava to hardwerski, vec cisto softwersko skaliranje. A na SS-u stoji da je 'Best for retina' = 1920x1200. A takvu retinu Apple jos nije ponudio.

I znam kako ide biranje rezolucije, pa imao sam i rMBP13, pa rMBP15. Uskoro cu ponovno imati rMBP15. A gore na slici je rMBP sa 'Best for retina' cudnom rezolucijom, zato i gledam koji vrag se tu dogadja. Jer ono gore definitivno nije screenshot od iMaca. Pogledaj samo sucelje, a onda tek sliku od macbooka sa strane.

P.S.
Sto se tice adobea, za njih se ne brinem. Dam se okladit da ce najkasnije u roku od mjesec-dva to rijesiti, kao sto su rijesili i kad je prvi rMBP izasao. Jedino sa skaliranjem imaju problema kod windows verzija, zasto je to tako - stvarno nemam pojma. No ne ide im u prilog ta cinjenica ni malo, jer sasvim sigurno imaju vise klijenata na winzima nego na osx-u.
Sreća da, ja sam tako slagao godinama PC-e dok nisam prešao sa Z68 na Z87 chipset i htio iskoristiti isti RAM. DDR3, 1600 MHz, sve isto, a stroj se ruši i baca greške na memtestu. Vratim u Z68, savršeno. G.Skill RAM, tek toliko.
Apple je od davnina izbirljiv, sad manje nego prije, al izbirljiv još uvijek.

Tebi je SSD barem radio, većina nije mogla dić OSX više iako je instalacija prošla normalno.

Eto ti članka, 15" rMBP, nešto si zabrijao malo
http://www.anandtech.com/show/5996/h...andles-scaling

Citiraj:
Autor Roberto Pregled postova
Već je prije imao amd/ati grafe, samo su u zadnje vrijeme bile nvidie ugrađivane po defaultu, a pojedine ati vga su bile opcionalni izbor.
Istina, skoro pa je pravilo da se izmijenjuju u svakoj generaciji. Počeli su s ATI, pa onda nVidia, pa opet ATI, pa opet nVidia, sad opet ATI...
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote