View Single Post
Staro 23.10.2014., 17:28   #161
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Ja upravo suprotno razmišljam. RAM ima najveće fluktuacije u cijeni od svog hardvera i još Apple preferira samo određene brandove, trenutno Kingston i Corsair. Signorno bi im dobar potez bio da ugrade 16 GB u bazne modele nego da i dalje to nude samo u CTO modelima koji se moraju čekati ili da kupci sami moraju tražiti koji im RAM treba i ugrađivati ga kad skuže da im 8 GB nije dovoljno.

To je već daleko van onog "it just works" koji se toliko citira...
Oprosti Ivane, no jesi li ti ikad duze vrijeme radio i posjedovao bilo kakav mac? Jer da jesi, znao bi da nema veze tko je proizvodjac rama. Ja sam kod kupnje uvijek gledao samo da li je ddr2, ili pak ddr3. Za starije modele dvojka, za novije trojka. I nikad ni jedan problem. Ama bas ni jedan. Tako da stvarno nemam pojma o cemu pricas

Citiraj:
HDD mi je jasan. Igraju na pouzdanost. SSD-ima svako malo izlaze novi firmwarei i OSX je izbirljiv oko SSD-a (ne rade baš svi savršeno). Još ni nema mogućnosti updatea firmware iz OSX. Pogledaj Samsung s ovim zadnjim problemom. Trebaš Windowse za svaku sitnicu.
Fusion Drive je ogroman problem ako SSD ili HDD krepaju, ali tu ni Windowsi ne pomažu, jer još ne postoji softver koji može pristupiti podacima ako postoji Fusion.
HDD pouzdan? Pa najveca boljka macova unazad par godinu su bas ti klasicni HDD-ovi. Posebno kod iMaca je to dolazilo do izrazaja. Kako preko osx-a ne postoji updejtanje firmwarea? Pa ja sam sad vec propali OCZ prije cca godinu dana updejtao, jer je vukao samo 150/150 bez updejta firmwarea, a 250/250 (cifre otprilike pucam, no tu su negdje) nakon updejta. Kako onda nema?

Sto se tice samsunga, moram priznati da nisam imao susret sa njihovim ssd-om tako da taj dio stvarno ne mogu komentirati. No da je OSX osjetljiv prilikom odabira SSD-a je smijesno. Ako zelis mogu ti ulovit screense sa par kompova, siguran sam da imamo barem 4-5 razlicitih proizvodjaca SSD-a, i svi uredno rade out of the box. Osim OCZ-a kojem je bio potreban firmware update da bi radio priblizno nazivnoj brzini.

Za FD se slazem. Ok rjesenje za kucne korisnike, no za posao ne bih nikad FD odabrao. Ali ama bas nikad. Prevelik rizik, a i Apple tu sitnicari jer ugradjuju svega 120gb ssd. Cak i u 3tb FD ide samo 120gb ssd-a. Smijurija.


Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Dečkovi daj mi molim vas recite, da riješim ovu dilemu jednom za svagda, kad namještavaš postavku rezolucije ekrana na mac retini odabireš li 5k rezoluciju ili 2560?
Rezolucija s kojom ce ti raditi bez da ista mijenjas je 2560x1440, dakle kao i u sadasnjeg iMaca. No samo je to 'retina', tj. imat ces dosta bolju i guscu sliku. 5120x2880 / 2 ustvari.

No bez vecih problema si podesis i nativno 5k, samo sto se bojim da ce ti u tom slucaju sve biti presitno na 'samo' 27 incha.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Nijedno. Imaš opciju "best for display" i to je to. Scaled tek pokazuje rezoluciju, tj. da tih 2880x1800 izgleda kao 1920x1200.
Klik


Moze link na taj anandtechov clanak? Jer ovaj screen nema veze sa iMacom, a jos manje sa rMBP kojeg prikazuje
Mileni je offline   Reply With Quote