View Single Post
Staro 25.01.2014., 16:48   #99
Zwer23
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Citiraj:
@zwer



Treba svakako znati naplatiti posao, to je isto skill za sebe. Makar u današnjoj situaciji to je sve teže i teže. Treba imat i nos za to, nije dovoljno samo znanje. Napisao si da si dosta i naučio u tom poslu što je zapravo odlična stvar i ukoliko u tvom poslu postoje i reference na tvoje radove time još bolje.

Ako si na početku karijere, moj savjet ti je da stisneš zube i završiš projekte/radove na kojima trenutno radiš za poslodavca, jer će ti isti kasnije trebati. Dogovor dolazi prije samog rada, jer je kasnije teže ispravljati polu-dogovorene cifre.
Najsmješnije je kad želiš naplatiti svoje znanje i posao koji radiš za tu firmu, onda te čudno gledaju, kao pa šta bi ti, budi sretan da išta dobiješ..do toga je došlo u nekim firmama...i sami djelatnici te firme misle da šta mi mladi želimo, imao sam par komentara takvih ljudi da je to s 1600 super jer i učiš i prvih par mjeseci ne znaš posao, da bi inače doma sjedili... a kad sam ih pitao kolka je njima bila početna plaća i šta da su oni u toj situaciji, onda samo odgovore "a prije nije bilo toga, jbga, snašli bi se"... odluka mi je da ću raditi to što radim sada, tražiti min 5k nakon isteka 12mj i tražiti aktivno bolji posao.
Zwer23 je offline   Reply With Quote