View Single Post
Staro 25.01.2014., 13:55   #96
s4vgR
Premium
 
s4vgR's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Nadjemo jednog kvalitetnog programera bez zavrsenog faxa i on se javi na takav najtjecaj i dobije posao... I sta cemo sad? To nisu striktni uvjeti, vec poprilicno fleksibilni... Najdrazi su mi natjecaju gdje se trazi ekipa sa 10+ godina rada u struci... Sto mislis da je zabranjeno javiti se ako imas 5 godina rada u struci? Sve ovisi o interviewu i sto ces i kako ces proci tamo...



Taj networking o kojem ja pricam je networking kao pojam i nema veze sa 'rodjackim stilom'... To sto ti imas neke brije u glavi, mene se ne tice... Ili ces izjavit i da je LinkedIn isto tako platforma za 'rodjake'?



Eto, napokon netko mudar ko zna o cem pricam...


@Svima - razvijajte soft skillove, koliko god glupo zvucao taj pojam... Dakle, uredska politika, pregovaranja, diplomacija, smalltalks, itd... Specijalizirana znanja su OK i dat ce vam posao, ali bit ugodan i kvalitetan sugovornik i kolega na poslu je ono sto ce vam zadrzati taj posao... Cisto kao primjer cu navesti da imam u firmi dvojicu vrhunskih, ali stvarno vrhunskih developera/inzenjera sa kojima jednostavno ne mogu raditi... Da se mene pita, zabio bi im otkaz u roku keks jer su si umislili da su zvijezde... :/
Calypso, obzirom da te zanima vise rukovoditeljski dio posla, stvarno mi nije cudno da nisi nista korisno naucio na automatici i da ne poznajes ni jednog covjeka koji se zaposlio cisto radi svojeg znanja ( ovo mi je jako cudno obzirom na tvoj jaki networking). Dakle, mislis li da je dobro da ljudima mozda drugacijih afiniteta solis pamet? I mislis li da ce ih ovo sto si im pricao o diplomaciji, karijerizmu i oportunizmu motivirati? To sto si rekao cesto drzi vodu, ali sit gladnog ne razumije. Imas svoj pogled sa managerskog mjesta koji realno ljudima na burzi puno ne znaci. Najbolje bi bilo da par clanova PCEa preko svojeg networkinga zaposlis!

Uostalom, probaj prvo malo bolje procitati sto pisem pa onda komentiraj. Mogu ja isto reci za tebe da imas neke brije. Znaci i dalje si pri stavu da je fax besmislica? Zato kod svojih postova stavljam kljucnu rijec IMHO. Mislim da i na nasem forumu imamo zvijezda
Salu na stranu. Ovo za zvijezde se u potpunosti slazem. Najjaci tehnicari su cesto nekomunikativni, nespremni na timski rad, puni sebe i tesko shvacaju tzv. big picture.

Zadnje izmijenjeno od: s4vgR. 25.01.2014. u 14:41.
s4vgR je offline   Reply With Quote