View Single Post
Staro 16.05.2020., 11:31   #50
robimarko-bug
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2013
Lokacija: Tenja(Osijek)
Postovi: 1,071
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Ma zvao tht, a1
Oni ne nude preko optike
Znaci neka caka postoji

Razmisljao i ja, kako da se spojim na optiku direkt i izbacim njihov modem, al neznam sta kupit
Telefon ne koristim, a podatke o vlan i pppoe sve znam
Samo koji gpon treba da pase
Huawei HG8245H imam, i naravno dal postoji koji mehanizam zastite kod njih

Modemi su im fiksno postavljeni i ako ga resetiras, treba zvat sluzbu, nema kao tht da si sam povuce postavke za modem natrag.
HT nudi bridge odavno, doslovno na Moj Telekom portalu odabereš da želiš bridge mode, A1 ne nudi jer nisu to automatizirali i neda im se klikati za svakoga.
Ja imam A1 optiku i riješio sam sam bridge mode na Huawei-u, ali je smeće i dalje, LAN portovi mu se zablokiraju pitaj boga koliko puta dnevno.

Možeš si dumpati trenutni config i onda kada ga factory resetaš samo importaš preko telecomadmin/admintelecom accounta.

Logiraš se preko telneta na Huawei-a sa root/adminHW, neovisno jesi li promijenio password u WEB UI-u.
Onda lupiš: display current-configuration
Tu će ti ispljuniti cijeli trenutni config, taj output si iskopiraj u neki text editor tipa Notepad++ ili Sublime Texta etc.

A tako si možeš i promijeniti password od telecomadmin accounta unaprijed i onda samo importaš config pa kasnije lagano prebaciš u bridge mode preko telecomadmina.
robimarko-bug je offline   Reply With Quote