View Single Post
Staro 19.08.2019., 21:18   #2621
livada2
Registered User
 
livada2's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: nigdje
Postovi: 475
Citiraj:
Autor neverin Pregled postova
Mene isto zanima kolika je dnevna proizvodnja a ne max. Mislim da mora biti manja od 60kWh, ali aplikacija ti valjda daje tu informaciju.
Ja sam isto platio 40k kn, ali za samo 3,6 kW. Ispalo me puno skuplje po kW jer sam išao preko HEPa. Paneli su na krovu, čekam HEP da stave dvosmjerno brojilo. Trebalo je biti 5-6 kW ali nemam tri faze a HEP dopušta samo 3,68 kW po fazi. A prelazak na 3F bi dosta poskupio HEP troškove, povećao papirologiju i produžio vrijeme do početka rada.

to pricas 40k za 3.6kw radi hep-a ili tolko panela bas imas za 3,6kw za 40k kuna?


Zanima me kako oni tretiraju visak KW- imas panela za 6kw oni daju po fazi 3.6- ok visak im dajes jer neces imat trofazno brojilo. Al tebi kuca trosi ak imas rudare ionako vise od tih 3.6kw pa ionako trosis vise nego proizvodis npr ili trosis malo manje npr 5kw imas 6kw i visak ide u hep mrezu (do 3,6kw)koju ti hep posle placa po nekoj tarifi.

ili hep uopce neda da imas vise od 3,6kw panela i neda ti da postavis 6kw na krov*?
__________________
SAMOANA: Nije u šoldima sve
Nadmudrivanje sa budalom je kao hrvanje sa svinjom u blatu ..... nakon nekog vremena skužiš da svinja uživa
livada2 je offline   Reply With Quote