View Single Post
Staro 22.02.2020., 19:49   #527
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Znači:


- updejtao bios (bio neki iz 2014 na najnoviji iz 2018) - ništa
- sa svojom gpu na njegovom pc instalirao radeon drivere za njegovu gpu (njegova 250X je rebrand HD7770, dakle ista generacija i arhitektura kao moja - instaliralo se bez problema) - ništa
- sastavljao i rastavljao 6-7 puta sveukupno da ga jebeš (da nešto slučajno nije sjelo u pci-e slot, na 6 pin od napajanja ne sjedi dobro) - ništa
- probao 2 monitora (jedan "moderni" i jedan "stari") sa 2 vrste konekcija (hdmi i vga sa dvi adapterom - analognim) - ništa
- u biosu isključivao, mjenjao prioritete sa svime što ima veze sa pci-e i gpu - ništa (potom vratio na defoult)
- na ideju vas dvojice ispirio kompresorom pci-e slot i pregledao pinove na gpu - ništa

Znači jebeni duhovi. Moja grafa radi u njegovom pc i njegova hoće u mom, njegova neće u njegovom... Napajanje je relativno kvalitetno (određeni antec), drži moju gpu koja isto koristi taj 6-pin, a općenito je veći potrošać od 250x...

Ja sam svoje napravio (očistio i clean OS), vratio im pc. Ne mogu više razbijati glavu s time, ionako mi nije došao zbog toga, nit sam im išta naplatio. Jedino da je neki misterij da je mbo poluispravna


Nisam jedino mijenjao bios na toj gpu, ali ako radi na mom mislim da nije bilo potrebe, nit mi se više dalo s tim zajebavati. Što se tiče pinova na socketu, pc je kupljen nov (ja birao komponente), sastavio je lik koji baš zna, radila je godinimama (ne znam kad su se prebacili na integrušu, vjerojatno ih je ta situacija natjerala). Znači nije nikad otvaran (što se vidi iz slike ). Termalnu pastu nisam mijenjao jer nema potrebe (27-28C u idleu, zaboravio koliko u loadu), pa samim time nisam ni pinove na mbo gledao, ali kažem nema logike da je zbog toga jer je gpu radila u tom pc, a ovo nije nitko dirao...

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 22.02.2020. u 20:05.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote