Tema: Gramofoni
View Single Post
Staro 27.05.2019., 14:36   #64
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Hvala ti na savjetima. Budem se konzultirao sa ćaćom. Budući skoro ide u penziju, možda bi mu uzeli i neki skuplji kao neki retirement gift tako da može slušati svoje omiljene naslove koje je skupljao od 1973 do 1990.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
Zaboravio sam te jučer pitati - koje karakteristike tražiš? Direktni pogon ili remen? S-ručica ili ravna? Full automatik ili ručni bez ikakvih pomagala? U svakom slučaju bi ti predložio da pogledaš "Sonus Art", i njihovu ponudu gramofona. Također, provjeri si Muziker.hr, i to u obje rubrike (HiFi gramofoni i "DJ" gramofoni)

Šteta što si propustio (originalni) LP120, baš su ga povukli iz prodaje ovih dana, i zamijenili ga modelom "120X". Kažu kao da je bolji i usavršen, ali zapravo su mu poskidali većinu funkcija i metalnih dodataka, te ih sve zamijenili plastičnim... Naravno, ako te takvo nešto zanima uopće, taj model je stvarno tenk. Kao i njegov "HiFi" brat blizanac, AT-LP5, svaki je težak oko 10.5kg, bez ambalaže.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Mene je u jednom trenutku puklo da si nabavim malo drugačiji gramofon, pa sam nabavio Sharp VZ-3000 (linija s vertikalnim gramofonom i dvije zvučnice, pa može svirati obje strane bez okretanja ploče...) i imam sad dva komada


Kasnije nabavio Sony PS-Q3A


I dalje su mi draži ovakvi produkti ludih inženjera, od vrhunskih, ali dosadnih gramofona, pa jednom kad budem imao nekih 1000€ viška, sletit će mi sigurno Sony Flamingo (PS-F9) na stol. Imamo doma i jednog Duala, ali pored ova dva, ne dobiva baš pažnje.



Ako nekog zanima, razmišljam o prodaji jednog Sharpa, ali i Sonya, pa novci idu u kasicu za Flaminga
Jako lijepo! Istina, nije moj stil, ali interesantno u svakom slučaju... Techmoan?
  Reply With Quote