View Single Post
Staro 21.01.2014., 15:33   #74
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Kažeš blinka plavo i ventilatori se vrte , e pa ...

Been there, done that.

i to 2 puta!


Aj da krenem s onim pozitivnim.

Rekao si da blinkanje plave i vrtnja venta može satima...
Jeli to stvarno ide u nedogled ili ti je prekipilo kad si vidio da se ne pali pa si ga ugasio i pretpostavio da tako može u nedogled.

Pitam zbog toga jer postoji mogučnost da izbjegneš natezanje.

Kad sam prvi put poslao stvar na servis zbog 'blinkanja i vrtnje u nedogled' , od servisa mi je rečeno kako je lampa izgubila kontakt pa su je izvadili / stavili opet te dobro pričvrstili.

Ovo ti je prva pozitivna stvar / postoji mogučnost da je stvar samo u kontaktu.

Inače , U servisu su ispuhali ventilatore , očistili filter te leću. To realno nisu trebali ali kako jesu - i ono važnije , pošto mi se uređaj nakon toga vratio u savršenom stanju ...e to govori puno o samom servisu!

A da ti kažem još nešto što govori o Epson servisu ... stvar sam slao na servis i prije toga zbog nečeg drugog - zbog jedne funkcije projektora.
Tog puta me komunikacija s serviserom malo zamislila u kontekstu njegove kompetentnosti...jer nisam mogao nači zajednički jezik s serviserom.
Oni jedno - ja drugo. Recept za živce na 300!
Ipak , čovjek im zaista ne može ništa zamjeriti jer se angažirao nekakav menađer / prestavnik Epsona za HR koji je poslužio kao bufer zona između mene kao nezadovoljnog korisnika te servisa. Tih par razgovora je završilo tako da se meni kao korisniku ne može zamjeniti uređaj. Malo tržište te povjest to otežava....
Naime , prvi tw6000 u HR je završio na mom stropu pa nisam bio zadovoljan
Poslje toga mi je dostavljen prvi tw9000 u HR ,naručen za mene i opet nisam zadovoljan. Zbog toga je stajalo pitanje tko garantira da ću s drugim tw9000 biti zadovoljan?

Uglavnom , čovjek mi ponudio riješiti s trgovinom da dobijem povrat novca na temelju "neispravnosti uređaja / nemogučnosti dobavka novog" te mi se ispričao jer uređaj u potpunosti ne ispunjava moje zahtjeve!
Dao mi da malo razmislim te ako ga odlučim zadržati ponudio mi jedan Epson uređaj na poklon kao kompenzaciju za nepotpunu zadovoljštinu s projektorom.

Što reči nego - tako se to radi!


E sad na sljedeče blinkanje i vrtnju u nedogled.
Prvo mi palo na pamet da se opet olabavio kontakt od lampe ali mi je trebalo jedno 3 minute da vidim da je ova sitacija različita od prošle. Naime nakon 3 minute više nije blinkala plava več se upalila crvena i ugasio uređaj. Odnio stvar u trgovinu i zbog prijašnjeg iskustva otišao mirne duše.

Nakon jedno 2 tjedna me iznenadili da je uređaj spreman za preuzimanje!
Za usporedbu - prije je trebalo 4-5 tjedana za servis.
Pokupim uređaj , čitam objašnjenje kako je otišla lampa / zamjenjena novom.


Ovo ti je druga pozitivna stvar. Ako lampu treba zamjeniti to se riješi relativno brzo.

E sad ono negativno:
Pogledam u kutiju - prvo šta unutra vidim je kesa od MR servisa!!!
Kažem čovjeku da je projektor iz Eurotrejda i da je bio par puta kod njih na servisu pa me zanima odakle MR kesa. Navodno neke kolege stavile.

Dođem doma , montiram projektor a ono par fleka na crnoj sceni.
Zovem trgovinu , objašnjavam ženi situaciju i objašnjavam kako dobavljač "eurotrade" i kako je uređaj bio par puta kod njih na servisu.
Ona mi govori da je bio i ovog puta.
Draga pukne par slikica , sutradan vratim projektor , objasnim zašto sam ga donio / što je napravio servis. Nakraju pitam gje je projektor servisiran. Trgovina opet o Eurotrejdu.

Odem doma , nabrušen zovem Eurotrejd jer želim znati kako su sad uspjeli shebat stvar.
Oni se ne sjecaju da su radili zamjenu lampe. Čitam im serijski broj s prošle servisne izdatnice a čovjek mi govori kako uređaj nije kod njih ni bio , kako oni nisu radili zamjenu lampe!
Po simptomima ispada problem s nekakvom masti ili prašinom koja je završila tamo gdje ne treba prilikom zamjene lampe u vjerovatno neodgovarajučim uvjetima.
A pošto su oni več petljali po lampi , čistili projektor i filter ovo je čista stvar servisa koji je sada radio zamjenu. Čovjek mi se nasmije i kaže da službeno ne može komentirati kvalitetu tog servisa jer bože moj - ne radi tamo.

Pametnom dovoljno.

Nakon 4 dana me zovu iz trgovine / centralnog servisa i pitaju da oni ili serevis ( ne sjecam se bas) nema uređaj u sistemu. Traže neki broj i zena mi objašnjava gdje da to potražim i traži da joj ga pročitam ...a kad kažem da uređaj nije kod mene onda muk. Objasnim zašto to nije kod mene što je napravio servis / pitam kome su poslali uređaj a ona mi kaže MRu.
Pitam zašto kad je dobavljač Eurotrejd i kad je vec par puta bilo u njihovom servisu a ona mi kaze da oni isto servisiraju Epson i da je to sve isto.


Da , ova sitacija upravo govori kako je to sve isto.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 21.01.2014. u 15:39.
Imagine je offline   Reply With Quote