View Single Post
Staro 10.08.2007., 06:50   #24
gorluk
Čovjek
Moj komp
 
gorluk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,156
Citiraj:
Autor Ozy Pregled postova
BTW2 : Vidio sam da se spominje određeni monitor,a u naslovu je "najbolji" 24 inch monitor - 2690WUX je 26" ; bez obzira na radnu povšinu ili šta,ali to je 26"...
Ozy, ajde mi molim te pokaži gdje se u naslovu nalazi "najbolji 24" monitor"? Koliko ja vidim naslov threada je "Najbolji LCD monitor". Nigdje u prvom Uniksovom postu se ne spominje 24" model (osim što je BenQ 24" monitor, ali Uniks nigdje ne ukazuje kako se radi isključivo o 24" LCD monitoru "namijenjenom za gaming". Ajde pročitaj ponovo taj prvi post (i btw. rugala se sova stjenici - ti si me jučer prozivao zbog toga što nisam pročitao neke stvari u nekom postu, a ti ne samo da to radiš, već haluciniraš stvari koje nigdje ni ne pišu). Uniks u prvom postu samo ističe kako ga zanimaju monitori s min. rezolucijom od 1920x1200, a NEC 2690WUXi je upravo to.

I Ozy, nije uopće stvar u tome "što je njemu najbolji" - upravo to sam i rekao u jednom od prethodnih postova - da je on napisao "meni se čini da je ovaj BenQ najbolji LCD monitor za mene", "za moje potrebe" itd. ne bih ništa ni napisao (odnosno najvjerojatnije bih to potvrdio, ukoliko bi naveo namjenu, te budget). Ajde, i sam dobro znaš što bi bilo da je on napisao u "Intel" subforumu "C2D E4300 je najbolji procesor na svijetu", bez da je spomenuo ikakve namjene, budgete itd. Ne da bi ga satrli, nego bi još dobio i dvije stranice posvećene sebi u "Mladež i droge".


Vidim da moram ponovo kvotati istu stvar:

Citiraj:
...da je ovaj model najbolji LCD monitor koji trenutno postoji
"Najbolji monitor koji trenutno postoji". "..koji trenutno POSTOJI". "...koji trenutno POSTOJI". Taj BenQ NIJE najbolji monitor koji trenutno postoji i točka. Uniks piše bljezgarije i točka.


Vidim i da povlačiš pitanja poput tko je radio na kojem monitoru, otkuda netko ima određeno znanje itd. Ako baš hoćeš konkretno, radio (ili ih barem nakratko testirao) sam na sljedećim modelima:

NEC 2690WUXi
NEC 2090UXi
NEC 2190UXi
NEC 2080UXi
NEC 1990
NEC Spectraview Reference
BenQ FP241W
Dell 2007FP
Dell 2007WFP
Dell 2407WFP
Dell 3007WFP
20" Apple Cinema Display
23" Apple Cinema Display
30" Apple Cinema Display
24" iMac
HP LP1965
HP LP2065
HP LP2465
Samsung SM214T
Samsung SM305T
Samsung 971P
Philips 20WP7ES
Philips 230WP7NS
Philips 230W5
Eizo S2411W
Eizo Color Edge CG211
Eizo Color Edge CG19
Eizo Color Edge CE240W


I tako dalje i tako dalje, i bliže itd. (a tu je još i gomila slabijih modela koje mi se uopće ne da nabrajati, poput Samsung 205BW, Samsung 206BW, Samsung 226BW, Philips 190P7ES, Philips 190X7FB, pa neki Aceri, zatim slabiji Eizo modeli, BenQ, HP, Philips, dosta Sony modela itd itd itd.). Naravno, radio sam i na gomili CRT monitora, i to na samoj kremi poput Eizo / NEC / Mitsubishi / Sony modela...

Na nekim od navedenih sam samo radio, neke sam pak detaljno testirao (ponekad i usporedo s nekim od drugih modela), gomilu sam ih kalibrirao itd itd.

Kako? jednostavno. Preko 10 godina bavim se grafičkim dizajnom / ilustracijom / pripremom za tisak / obradom fotografija i sl., i svakodnevno surađujem s tiskarama, agencijama i dizajn studijima (u kojima se vrlo često nalaze vrhunski monitori). Kroz tih 10 godina radio sam i u nekoliko dizajn studija, te sam tako imao priliku raditi na puno raznih modela i tamo. Inače ne propuštam priliku za provjeriti neki model koj mi je još nepoznat (npr. kad dođem kod nekog, ili u neku tiskaru itd.). Zatim, surađujem s drugim ljudima koji se bave sličnim poslovima (fotografi, 3D animatori, video editori, kamermani, prepress ekipom), a imam i dosta prijatelja među njima, i naravno nikad ne propuštam priliku da s njima prodiskutiram o modelima na tržištu, njihovima razlikama, prednostima, manama...

Nadalje - svakodnevno (koliko mi posao dopusti - nekad više, nekad manje) pratim desetke foruma gdje se mogu naći informacije o monitorima - nekoliko hardware foruma / nekoliko fotografskih foruma / nekoliko dizajn foruma. Pročitao sam na tisuće threadova o raznim modelima, desetke tisuće postova, iskustva iz prve ruke itd itd itd.

Nadalje - u posljednjih nekoliko godina stotine ljudi su kupili LCD monitor direktno na moju preporuku i niti jednom mi se netko nije požalio da sam mu preporučio nešto čime nije bio zadovoljan (samo u proteklih godinu-dvije preko 100-150 ljudi iz HR je kupilo monitor direktno na moju preporuku, a one izvana ni ne brojim).

Prema tome - recenzije jedva da i čitam, eventualno s nekoliko sourceva koji su koliko-toliko ok, ali čak i tad uzimam s dobrom dozom opreza ono što sam pročitao, budući da vrlo dobro znam kako funkcionira recenziranje proizvoda i usluga (bilo da se radi o hardveru, automobilima, muzici ili nečem petom). Ja sam ionako na ovom forumu već gomilu puta istaknuo što mislim o recenzijama monitora (bilo na netu, bilo u časopisima) i njihovoj relevantnosti.

Eto, kad si već potegao to pitanje.



Nadalje - stvarno mi je dosadilo da me tu tko zna kakvi nikogovići povlače za jezik, i ne da mi se svako malo nešto objašnjavati, raznim lamerima odgovarati, gledati kako ljudi pišu stvari poput "ovaj 19" TN monitor od 1300kn je IZVRSTAN, pogotovo za grafiku i obradu slika", "po čem' je to S-IPS bolji od TN-a" i gomilu raznoraznih ignorantskih grozota. Ja se tu pretrgavam da dam što više informacija, koje su provjerene, i onda trebam slušati tu neko vrijeđanje i slično.

Ovo je moj posljednji post na ovom forumu, jerbo vidim da se ljudima ovdje više sviđa da im neki potpuni ignorant koji je u životu valjda radio na jednom 17" CRT-u i jednom 19" LCD-u preporučuje monitore, nego netko tko se monitorima bavi godinama, i to svakodnevno. A ti Ozy - budući da si nešto povlačio pitanje mojih postova na ovom forumu - ajde molim te pogledaj koliko si ti korisnih aplikacija preporučio na ovom forumu, koliko si opširno opisao osobine određenih proizvoda i preporučio onaj koji bolje odgovara nečijim potrebama, te pogledaj koliko puta si nekome riješio nečiji soft problem ili nedoumicu, a koliko puta se tvoji postovi svode na ...




Dakle, do viđenja ekipa, vidimo se nikad, a ako vam treba kakva preporuka monitora obratite se Ozyju ili Uniksu, oni će vam objeručke preporučiti najbolje monitore na svijetu, monitore koji ima se "jako sviđaju", ali uopće ne znaju radi li se o wide ili non wide modelu, monitore za koje niti ne znaju koju matricu koriste itd. Vjerujem da će svima biti drže takve preporuke.
gorluk je offline