View Single Post
Staro 27.02.2020., 11:47   #1056
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Bub0 Pregled postova
Eto da i ja napišem malo svoj osvrt na navi pošto sam i ja prešao na crvenu stranu opet usprkos svim komentarima, recenzijama i svom negativnom oko amd-a u zadnjih nekoliko mjeseci. Ne kažem, nvidia me super služila ali je zamjenjena iz nebitnih razloga. Dakle, prvotno sam uzeo rx 5700 (non XT) u izvedbi red dragon i shvatio da ipak ima nešto slabije performanse nego bivša 2060 super, i preko noći se dogodilo da je XT model red dragon pao na istu cijenu kao i 5700 pa sam napravio zamjenu uz nikakvu nadoplatu .
Napravio clean install drivera, u pozadini je frend (zagriženi nvidia/intel fan) drobio kako sam se gadno zeznuo te kako ću tek vidjeti probleme. No eto da pokucam, već dva dana peglam igre koje igram inače i sve je kako treba. Nadam se da se neće pojaviti nikakvi problemi, te da će sve dječje bolesti uskoro nestati što se tiče RDNA arhitekture i drivera, ali ja sam za sada zadovoljan. Pogotovo izvedbom red dragon, zbog koje sam i bio skeptičan ali nisam imao novaca za bolju izvedbu a nisam htio slabije performanse od 2060 super. Kartica je tiha i hladna za razliku od prijašnjih AMD grafika koje sam imao a imao sam ih dosta. Mogu samo reći da mi je drago da sam preskočio blower verzije koje sam htio prvotno kupiti, hvala savjetu jednog forumaša, ali eto istpostavilo se da je ipak ovaj custom Navi neloš za uložene minimalne novce. Nadam se da će postati još bolji.

Eto, to ja pričam. Većina ljudi nema nekakvih značajnijih problema sa AMD driverima. Ali oni koji imaju su glasniji



Dobro da su uzeo XT verziju koja je nešto brža od RTX2070. nonXT je 5-10% jača od RTX2060, ali dosta slabija od RTX2070 (koja je praktički RTX2060 Super, isti čip ako se ne varam).


Dobrodošao u all-AMD tabor
JC Denton je offline   Reply With Quote