View Single Post
Staro 08.02.2017., 13:19   #9
ITStig
Registered User
Moj komp
 
ITStig's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 21
Citiraj:
Autor spitfire83 Pregled postova
Frizer 240 dolazi sa 4xPWM 120mm ventilatora.
Mogu se kontrolirati softverski.
Prije nego kupiš dodatne skuplje ventove ja bi ipak da šansu articovima jer su sasvim solidni.
Ma dodatne ventove svakako trebam i planiram za kućište, mogu ostaviti i ove od Arctica na vodenom hlađenju, i vidjeti kako se ponašaju.

Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
ML su pwm ventilatori sto znaci da se lako mogu kontrolirati pomocu biosa...

To je jedno rijesenje, drugo bi bilo uzeti neku GTX 1080 koja vec ima tvornicki ugradjen vodeni blok na sebi, iako ne znam koliko su takve kartice isplative i dali su uopce dostupne kod nas. Ako novac nije limitirajuci faktor, baci upit kolegi Ninu sa UZI shop teme, mozda ti on moze pomoci...
Da, primjetio sam da su ML PWM vantilatori, provjerim i za grafiku sa ugrađenim blokom svakako, dolaze mi u obzir ako mogu kod nas dobaviti jer mi nije opcija ako budem trebao servis/support da se moram patit preko pol svijeta - hvala ti za preporuke.


Citiraj:
Autor shar Pregled postova
Ako planiraš da ti kućište ima prozor, teško ćeš dobiti super tihu konfiguraciju sa AIO hlađenjem jer su pumpe relativno glasne. Ventilatore možeš kontrolirati preko matične jer su PWM.
Za grafičku gledaj gigabyte, kod njih ne gubiš garanciju kod skidanja hladnjaka jer ne stavljaju naljepnice na šarafe.
Ne planiram kućište s prozorom, htio bih kompletno dampirano kućište. Tišina mi je bitnija od ledica i pogleda u kućište. Fractal Define XL R2 je tip kućišta koji planiram nabaviti.

Gigabyte je dobra vijest onda i ulazi u izbor za grafiku
ITStig je offline   Reply With Quote