Tema: klavijature
View Single Post
Staro 11.04.2009., 18:52   #14
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,102
Citiraj:
Autor agm7007 Pregled postova
Evo i mene spopala želja da naučim nešto svirati, pa da ovdje priupitam za par savjeta.
Nemam nikakvih iskustava s klavijaturama i treba mi nešto s čime bih počeo učiti. Ne mislim odvajati veliki iznos, čim manje to bolje jer neznam ni sam kolko će me ova faza držati......
Nisam uopce vidio tvoj post do danas

Radije bih na tvom mjestu uzeo nesto na pocetnom putu Erdj... pardon, J@nos_Herca

J@nos je vec napredovao i sad je na ganz novom Rolandu. Uostalom nek se sam isprsi hvalom

Neces biti ni prvi ni zadnji koji je pozelio nauciti neki instrument, pa isto tako kupiti nesto sto mu se naizgled cini kao previse novaca ili previse gnjavaze. Ali ne odustaj od nauma. Ako te veseli, ako tinja zelja da sviras i ucis... ne zali novaca. Synth uvijek nadje novog vlasnika, pa sto prije prerastes ili odustanes od svega, kupca ce uvijek naci.

Ovi okrljasteni "master (desktop) keyboard" kontroleri upravo postaju poput softvera > Cim ga kupis, ne vredi ni pola kad ga budes nekome nudio. M Audio je zakupio sve zivo sto se moze kupiti u oglasnim prostorima weba/casopisa, cak je neke filmske kompozitore poceo besplatno opremati, samo da bi se na sve strane proculo da su najbolji od igle do lokomotive. Nitko preko noci ne postaje najbolji bas u svemu. Osim vecine UK publikacija ili bas iz prve ruke korisnika - tesko ces naci objektivnu ocjenu za novije M Audio proizvode tipa zvucnika, klavijatura/kontrolera...

Spominjem jer cini mi se odabirom keyboarda, kako te zanima bas sviranje kvalitetnijeg klavira kao i ostalih instrumenata? M Audio klavijature imaju odlicnu integraciju u soft komunikaciji sa masinom. Ali tu otprilike i prestaju sa nekim posebnostima. Kvaliteta tih klavira (model koji si linkao) je druge generacije. Koriste staticno sempliranje bez ikakvog DSP-a, ili proprietrary algoritama. Taj pristup su svi Japanezi vec 2-3 godine polako odgurnuli od sebe. Cak i ekonomski modeli (osim Korga) dobivaju barem po dva-tri premium klavira od vecih modela. Dakle bas nista posebno. Istina, cijenom su interesantniji, ali vjeruj mi na rijec, nikad nece drzati cijenu kao Roland/Yamaha/Korg. Isto tako, nece te obogacivati mogucnostima kao spomenuti.

Mozes uzeti neku manju M Audio midi igracku i sa najmanjim Creative paketom sviruckati GM presete, ali to je jako neintinuitivno i ne bas stimulativno za ucenje. Zato necu ni ulaziti u latenciju i (jos uvijek za pocetnike) malo konfuzniji suzivot sa PC-em.

Vidi u carapi koliko imas zaboravljenih Orlova i zbroji se sto zelis tocno kupiti?
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 11.04.2009. u 19:27. Razlog: linkati zaboravio
Visage je offline   Reply With Quote