View Single Post
Staro 21.02.2024., 05:44   #39
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,333
Jel' jos cekas?

Anyway, danas sam se odvukao do Appla da probam i to cudo, Apple Vision Pro. Pass trough je najbolji koji sam do sad vidio (a vidio sam skoro sve). Uredno sam vidio brojke na satu, mislim da bi se moglo cak i text citati. Kod pomicanja glave lag je mali al' blur je vrlo primjetan. Kvaliteta slike je stvarno vrhunska. 3D effect isto. Neki dinosauri, kad je dosao blizu osjecaj je bio da ga mogu dotaknuti a i da me moze ugristi Gledanje filma je impresivno, simulira kino al' za te novce se moze kupiti projektor ili veliki tv pa gledati sa obitelji i prijateljima.

Sucelje radi odllicno, dovoljno je pogledati na ikonu (eye tracking) i tapnuti kaziprstom i palcem. No virtualna tipkovnica je muka. U Safari sam utipkavao Google i ispalo je goole. Nema sanse chatati tako sa nekim ili bilo sto duze napisati. No text u Safariju je bio super ostar al' tko ce surfatu webom koristeci VR...

Moze raditi kao VR ili kao AR/XR i taj prijelaz su dobro napravili. Uostalom i kad je AR/XR i dalje buljimo u display tj. nije see trough kao vecina AR naocala. Ali nisu imali dobar demo kao sto ima Quest 3. Quest 3 ima super zabavnu igru, First Encounters, koja je mixed reality. Prvo skenira cijelu prostoriju i onda alieni padaju na pod, stol ili sto vec ima u prostoriji. Pistoljem se moze napraviti rupa u pravom zidu i sl. Samo je pitanje kad ce tako nesto, ako vec nije, biti dostupno i za Vision Pro.

Baterija lagano klizne u prednji dzep hlaca i bolje je nego sto sam ocekivao. Recimo da kabel i baterija ne smetaju. Headset nije tezak al' teziste je naprijed i to je potenijalno problem za duze nosenje. U pola sata demoa to nije bio problem.

Najveci problem je sadrzaj, u pola sata koliko sam imao na raspolaganju isprobao sam sve sto sam htio u 20 minuta. Nakon toga je bilo a sto sad pa mi je lik predlozio da probam igrati pinball. Pinball je bio vrlo, vlo rudimentalan al' odziv na tapkanje je bio trenutan.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline   Reply With Quote