View Single Post
Staro 20.01.2007., 22:59   #22
mjosip
Premium
Moj komp
 
mjosip's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Makarska
Postovi: 58
HP nx 9005

..imam ga 3,5 godine( sad već 5,5 godina - siječanj 2009. ) , koštao oko 9600 KN, u ono doba bio jeftini poslovni laptop, osrednje brzine, ali pouzdan..." građen poput tankera, kad su brodovi bili brodovi, a ljudi ljudi "...(citat s cneTa).
Kupljen u Ve-mil-a, za keš 2003., u to doba cijene su počele probijati granicu 10 000 kn, onda bio najdostupniji brand name lap. Stigao u ambalaži za današnja 3 laptopa, kartonske kutije, pribor...sve posebno zapakirano...4 -5 CD-ova u prilogu....

Korišten redovito, najčešće ležeći u krevetu, najprije s modemom , kasnije wireless ADSL ( SIEMENS PCMCA ) za surfanje, pisanje, unošenje softcama u DAW 1010.( ima COM port, danas rijetkost )...i sve pomalo.

...spec: Athlon 2400+, prije 256 RAM-a, sad 1 GB , ATI IGP 320 chipset s integriranom grafikom (malo lošija od ATI 7500), tvrdi disk Toshiba 40 GB, 4200 O/MIN, nadogradio s Seagate 5400 O/min

floppy !???!!!, fireware, modem, audio in- out, lan 100 mb, 2 USB-a 1.1 , LPT, COM, TV out, vanjski VGA, docking konektor .....

touchpad osrednji, ali ima nevjerovatno korisnu mogućnost kad tipkate u wordu da se isključi......

tipkovnica izvrsna 4/5

uglavnom, vrti, bez greške WindowseXP home ( dobiven instalacijski CD ) pristojno brzo, ne zagrijava se previše (manje od P mobile ), ventilator se povremeno pali i nije bučan. Ljeti baš i nije za rad u krilu

ekran pristojan 1024x768 15 inch

DVD/CD-RW combo
5 funkcijskih tipaka ispod ekrana: mail, web, help....

zvuk loš, (koristim Ozone plugin za Winamp)



baterija: nakon 3,5 godine...drži nazivno i praktično 2 h i 30 - 2 h i 40 min

vanjski izgled: poput onih koje koristi vlada na sjednicama - mada mislim da su ono nx 9010 s Pentium mobile 2,4 GHz

super Pi (2M ) 2:13

mane: povremeno touchpad poludi i kursor klizi ka donjem lijevom kutu ekrana....mislim da je to kad se nakupi statičkog elektriciteta

nisam uspio dobiti TV out u boji softverski, navodno postoji neka fora s lemljenjem pinova na Vga out kabelu

u zadnje vrijeme tipkovnica ponekad ispaljuje slovo i u nizu ( iiiiiiiii)...mislim da je i to povezano s statičkim elektricitetom ili možda s čuvenim problemom foxconn HP konektora tipkovnice na matičnu ploču...( riješeno - zamijenio tipkovnicu )


najveća mana iz reviewa s neta: - navodno ova serija kao i Compaq 2000 ima problema s odvaljivanjem konektora adaptera s matične ploče....moj zasada ni blizu...


Sve u svemu nakon 3,5 ( edit: 5,5 godina !!!) godine ne osjećam potrebu za novim laptopom, izvrsno i brzo izvršava sve moje poslove za koje mi treba laptop...za ostalo imam X2 4600+...desktop (edit Q6600 - siječanj 2009. )

ocjena: subjektivno 7/10, objektivno 4/10 ( ipak je to stari laptop, ali pouzdan, kvalitetan i dovoljan )

Zadnje izmijenjeno od: mjosip. 25.01.2009. u 01:16.
mjosip je offline   Reply With Quote