View Single Post
Staro 07.09.2006., 03:40   #9
nexus-6
Pero_Snajper
 
nexus-6's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 647
DELL Inspiron E1505



Specifikacije:

Intel Core Solo (Yonah) T1350, 1.86 GHz
15.4" widescreen (1280x800) + TrueLife
DVD+/-RW, 8X, Toshiba Samsung ST
60GB 5400 Hitachi
RAM 1 GB DDR2 533
Modem, WLAN, LAN
Card reader: SD, MS/Pro, MMC, XD
ExpressCard, USB 2.0 x 4, FireWire
Windows XP Home

Osobni dojam:

Konacno je stigao i moj lap. Nakon 3 dana druzenja s istim, mogu izraziti samo odusevljenje, sto sam se i nadao, s obzirom da sam ga narucio direktno od Dell-a uz vlastiti odabir komponenata.
Sto se performansi cijeloga sustava tice izrazito sam zadovoljan, pa je cak i Hitachi sa svojih 5400 o/m sasvim dovoljan za ugodan rad, a tu je i gigabajt rama. O procu ne treba puno govoriti. Rezultat od 33s u super pi-u 1M, govori dosta. A radi se o jednom od slabijih Core proceva. Za moje prohtjeve na laptopu ovo je i predobro tako da bi nadoplata za ista jace bilo cisto bacanje para. Grafa je Intelova integrusa, taman sto mi treba.
Baterija traje i traje. Sto se tice mog kratkog dosadasnjeg testiranja, na najstedljivijim postavkama i nezahtjevnim koristenjem (surf, tekst i sl.) izdurala je nekih 5 sati. I da, usput, nisam pokupio defektan eksplozivni primjerak. Takodjer niti na ekran nemam apsolutno nikakvih zamjerki (tim vise sto su mi oci kronicno razmazene buljenjem u 193p+), vrlo ugodan za oci, naravno u nekim situacijama bi se klasicni format puno bolje snasao, ali opet s druge strane, vrijedi i obrnuta prica. Refleksija, u ovom slucaju TrueLife, filtra nije uopce toliki bauk, a prednosti su stvarno vidljive (posebno mi se svidja prikaz DivX/DVD sadrzaja).
Eventualne zamjerke koje sam u ovom kratkom vremenu susreo bi dao optici koja bi mogla za nijansu tise (nis strasno, al eto da budem picajzla), americkoj tipkovnici (takodjer nis strasno, a i nis cudno, s obzirom gdje sam ga kupio) i eventualno nekompatibilnost novog ExpressCard utora sa dosadasnjim rasirenim CardBus-om (i opet, meni osobno nebitno).
Cak i dizajn cijelog tog sklopa je odlican (barem meni) i djeluje prilicno kvalitetno…I naravno sad, secer na kraju: cijela ta stvarcica, preracunato iz USD, me opalila samo 4000 i nesto sitno kuna. A sta da kazem, i vise nego zadovoljan!

Ocjena: 10/10
(na temelju omjera ulozeno/dobiveno)

EDIT:

Evo da bacim mali update nakon godinu i pol koristenja, s obzirom da sam primijetio u odredjenim preporukama kod kupovine, pljuvanja po Inspiron seriji (i slicnim neposlovnim serijama prijenosnika drugih proizvodjaca), te posto-poto forsiranje polu/poslovnjaka, jerbo svi drugi su "prenekvalitetne izrade" i kao takvi nedostojni pogleda jednog prosjecnog korisnika ovog foruma. Trebalo bi dobro razmisliti koja je uopce svrha lapa koji kupujemo. Jednostavno, takve stvari prebrzo gube na vrijednosti, pa dodavanje nekoliko somova kuna za za neku uber-izdrzljivost laptopa, koji nece biti doslovno 0/24 u pokretu, nema nikakvog smisla.
Da se vratim na temu, nakon navedenog perioda redovitog koristenja/prenasanja po ruksaku/raznoraznim torbama laptop je u istom stanju kao i prvog dana. U prijevodu, ne skripi, boja nije nigdje izlizana, tipkovnica ne klima, optika radi kao od jucer. Prema dijagnostickim alatima, unutar godinu i pol krajnji kapacitet baterije je pao na 91% (baterija je konstantno unutra, bio on spojen adapterom ili ne). Dakle, jos uvijek drzi bez problema po nekoliko sati. U medjuvremenu je dodan veci disk i 2 GB rama. Stari disk i dalje bez problema radi u HTPC-u. Sto reci, vrijedi svake kune.
__________________
Windows: AMD FX8320 @ 4.2 / GA-990XA-UD3 /16 GB DDR3 / R9 285 / Vertex 4 128 / SS-600HM / 3D Aurora
Android: Galaxy Tab S, Galaxy S3, ATV400 x 2

Zadnje izmijenjeno od: nexus-6. 09.02.2008. u 16:29.
nexus-6 je offline   Reply With Quote