View Single Post
Staro 22.08.2019., 12:06   #7
thubanx6
Premium
Moj komp
 
thubanx6's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Split
Postovi: 533
Evo i meni je stigao MX Ergo.

Prije njega sam koristio MX vertical 4 mjeseca a prije MX verticala sam imao Anker vertikalni miš.

MX Vertical mi jednostavno nikako nije sjeo radi pretjerane dimenzije za moju ruku i takvog dizajna da mi se većina ruke nikad ne naslanja na stol. Umarao mi je ruku. Prodao sam ga za 500kn i naručio MX ergo, koji je moj prvi susret s trackballom.


Ja ću dati svoja mišljenja formirana u zadnjih par dana ali sve u svemu jako sam zadovoljan.

Prvo ono šta me stvarno iznenadilo i šta mi je stvarno super.

1. Ergonomski, miš je fantazija. Pod ovim kutem od 20 stupnjeva mi toliko lijepo leži u ruci da odmaram desnu ruku na njemu kad je slobodna. Oblik je apsolutno savršen za ono što ja želim od miša i nevjerojatno je ugodno raditi s njim. Za razliku od MX verticala koji se za mene pokazao poprilično promašen.

2. Trackball ima puno višu razinu preciznosti nego sam očekivao. Npr prvi put kada sam probao "trackpoint" na lenovo thinkpadu, to mi je bio potpuno čudan i neupotrebljiv uređaj. Nakon 2-3 tjedna redovite vježbe postao mi je najdraži način kontroliranja laptopa, nakon dobrog miša.

Trackball u drugu ruku, mi je odmah na prvu sjeo. Prvih par sati sam osijećao blagi manjak preciznosti, sada nakon par dana više nemam dojam da sam s trackballom po pitanju brzine i preciznosti ništa manje sposoban nego s visokokvalitetnim mišem. Dapače, prolaženje velikih površina kao kad se koristi 2 ekrana velike rezolucije, nije nikakav problem, samo treba uhvatit ruku za ga zarolat na pravu stranu i pustit kursor da dođe gdje treba.

Precision button, koji je na savršenom mjestu, samo doprinosi preciznosti u finim radnjama.

3. Horizontalni scroll je izvrsna, meni poprilično korisna funkcija. U visualstudiu funckionira odlično a tu mi je najčešće i potreban.


Oko točke 4 sam neutralan jer je za ovo potrebno više mjeseci da bi napravio kvalitetnu procjenu.

4. Filing klika na glavnim buttonima mi je vrlo dobar. Međutim nisam netko tko je prošao kroz gomiletinu jako skupih miševa da mogu reći nešto puno pametno po pitanju ove teme. Prije MX verticala i MX ergo sam imao ankera od 150kn, još prije toga sam imao samo smeće... za razliku od mehaničkih tipkovnica na koje sam do sada potrošio para i para.

Tako da u odnosu na ono što je meni standard, razina kvalitete izrade na MX ergo i MX vertical je meni super... koliko će trajat, to će vrijeme pokazat.

MANE:

Moram priznat da su u pitanju uglavnom sitnice.

1. Neznam zašto u ponudi više nije MX ergo plus model, koji daje dodatnu gumu za povećavanje kuta korištenja na 30 stupnjeva. Iako već na 20 stupnjeva miš je stvarno divota u ruci

2. Trackball ima sitni "pred otpor" da se počne rolat. Ovo se osjeti kod jako finih malih pokreta. Kao da jako lagano zapinje prije nego ga kreneš rolat. U praksi stvarno nije veliki problem. Kao što sam rekao, za fine radnje imam "rame uz rame" preciznost kao s skupim mišem visokog DPI-a na vrhunskoj podlozi.

3. Ne puni se preko usb-c konektora nego preko micro-usba. Ovo me živcira ali kako ga treba punit jednom u par mjeseci nije veliki problem.


Sve u svemu sam jako zadovoljan s kupnjom. Nisam niti spominjao koliko je trackball zgodan za kauč i situacije di podloga nije pri ruci.
thubanx6 je offline   Reply With Quote