View Single Post
Staro 26.05.2019., 16:44   #588
Redline
Premium
Moj komp
 
Redline's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Vž-Mb
Postovi: 376
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
ps - koliko sam vidio imaš prazne kartuše sa baterijicom, pa ti resetiraš na mali botunčić kad želiš, ili su bez baterije pa se sami resetiraju svako toliko. za tih par usd-a koliko dođe set, riskiraj pa testiraj.
Citiraj:
Autor CROXXX69 Pregled postova
Znači ako gledam taj Epson Expression Home XP-452 (koristi tinte serije 29 / 29 XL), on bi bio isti kao npr. Ecotank ET-2600 / L3050, ako bi s njime koristio trajne kazete koji imaju u sebi chip koji se automatski resetaju? A čitao sam da ne ide to baš tako glatko, da se ne resetaju uvijek kako spada? Da ima dosta tu problema?
Za svoj Epson SX435W vec godinama koristim cartridge sa cipom i baterojim pa ih ručno vadim da ih resetiram. Problem kod toga je da kad ih ti vadiš uvjek uđe zrak unutra i nakon toga treba malo prinatati pa par put staviti head cleaning da povuče boju...ugl. zajebancija je i iskreno nebi ti to preporučil jer cijela procedura zna ici na rac nakon nekog vremena. Da ne govorim da s vremenom kak je printer/cartridge stariji da ponekad reset ne uspije s prve pa staviš nutra natrag a on ti javi da treba resetirat, znači reset nije bil uspješan. Pa vadi ponovno van.., pa mi se zna desit da tak 2-3 put resetiram/stavljam/vadim isti cartridge. Da ne govorim da se s vremenom i baterije potroše pa ideš do urara da ih zamjeni. Mislim da 2.g. ti bude ok, nakon toga popizdiš...

Mene sad zanima ovo kaj @jp_rv spominje cartridge bez baterije koje se same resetiraju? Kolko je to funkcionalno? (da se recimo ne dogodi da se ne resetira pa ti ostaneš bez boje u spremniku) Dal imaš iskustva s tim?

Ako to dobro funkcionira, to je zadnja opcija kaj me može na tintnim pisačima zadržati ili ciss, u suprotnome prelazim na laserski.
Redline je offline   Reply With Quote