View Single Post
Staro 12.10.2011., 22:02   #62
Jerry
Premium
Moj komp
 
Jerry's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,816
Citiraj:
Autor Omega Pregled postova
Mislim da Intel bez problema moze "nadgledati" Zambeziev porast od ~20%. Oni su vjerojatno vec doktorirali novi proizvodni proces i ne bi im trebao predstavljati problem povecati taktove za parsto MHz u istim TDP okvirima.

Sve u svemu, pomalo razocaravajuce predstavljanje, al nadajmo se da arhitektura bar ima potencijala za buducnost.
Mislim da si u krivu, pogotovo kada su u pitanju Intelovi novi procevi s 6+ jezgri poput SB-E i njihovih Xeon inacica. Dokaz za to mozes naci u TH i Anandecht preview clancima o tim procesorima gdje se vidi da je Intel na novim 10 core Xeonima dohvatio 150W+ vec pri 2.5GHz (MC s 12 jezgri @45nm na 2.5GHz ima 137W) a SB-E donosi ogromnu potrosnju a minoran rast performansi u odnosu na SB i Gulftown proceve. Zbog toga i jos nekih drugih problema su ti procesori odgodjeni za (barem jos) jedan kvartal.


Citiraj:
Autor timmy Pregled postova

i za to mu treba just reaktor iz krškog
Gle proc je na 4.5GHz s defoult voltazom i potrosnja je unutar 125W a to sto mu za 4.9GHz treba 200W je primjer nezrelosti procesa. BTW, i i7 920 pri 4GHz trosi oko 200W, kao i Gulftown na tom taktu pa ne vidim tu neki problem. Jedina razlika je sto AMD to sve pocucla s 12V raila a Intel uzima jos s 5V i 3.3V sto (gotovo) nitko ne mjeri.
__________________
Stupid is as stupid does
Jerry je offline   Reply With Quote