View Single Post
Staro 09.07.2022., 19:25   #16
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor borgmater1 Pregled postova
Postujem open source maksimalno, cak sam i kontributor bio kroz par manjih PRova, no kroz inicijalni post sam se ipak referirao na komercijalnu ideju i opcenito platformu gdje komercijalne ideje mogu pronaci plodno tlo.
Pa cuj, kako da ti kazem, tvoja *ideja* platforme za ideje jednostavno nije bas prijemciva.

Citiraj:
Svjestan sam da to nije "najbistriji" smjer gdje postoji mogucnost od kradje, no taj argument u praksi ne bih rekao da drzi vodu osim ako ideja nije do te mjere jednodimenzionalna i jednostavna (a opet naocigled revolucionarna) da se moze implementirat i instantno zaradit na njoj.
A sto tebe konkretno sprjecava da pocnes s tom idejom sam?

Citiraj:
Slican point je imao CEO firme za koju radim - obfuskacija(maskiranje) koda neke startup ideje ima smisla iz ocitih razloga, no na kraju dana, sto ce netko napraviti s tim kodom ako je ideja i pravac kuda to treba ic na developerima koji su tu ideju iznijeli van?
Open source bas zato ima licencije.

Citiraj:
Primjera radi, da je netko u ranim danima uspio doc do Facebook koda, bi li digao sam FB do te razine kao sto je to napravio Zuck?
FB je pisan u PHP-u, koga ne bi bručilo da ga stavi kao open source...

Citiraj:
Vjeeeerojatno ne bi, i samim time mislim da sirit ideje nije uopce lose, kao sto kod otvorenog tipa je takodjer ideja nad kojom se dalje nadogradjuje.
http://www.pcekspert.com/novost/uziv...lobal-summita/

Facebook je socijoloski, ne tehnoloski fenomen. Kod je vjerojatno bezvrijedan, odnosno ima boljeg/ljepseg/ucinkovitijeg. Ali pogledaj sto su napravili na valu tog socijoloskog fenomena...

Citiraj:
a opet prikrije one bitne dijelove (poput zenskog dekoltea ).
U kojem si ti vidljivom svemiru primjetio da se dekolte *prekriva*?
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote