View Single Post
Staro 20.05.2022., 13:13   #1477
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,605
Laptopi iznad 7000 kn

Vidiš, meni je na MBA negdje trošilo bateriju na ranijim verzijama trenutnog OS-a (i7 je bio u pitanju), pa nije uspjela ni 4 sata surfanja izdržati. Ništa nije pomagalo. Nešto se klalo i s Logitechovim softverom i driverima od miša pa mi je tipkovnica divljala. Poslan na servis, baterija je prošla sve testove, ali je promijenjena tipkovnica u sklopu globalnog recall programa, i dalje se događalo isto dok bi miš bio spojen preko BT (MX Master 2S).
Ako se odlučiš, provjeri jel bilo kakvih recall programa za model koji gledaš, bilo ih je jako puno dosad za starije modele.

OS ko OS, ništa nije manje bugovit od Windowsa. Meni fale neke stvari na koje sam se naviknuo, tipa snap gdje si prozore u sekundi mogu postaviti u četvrtine ekrana. Ako koristiš miš, ubit će te Appleov acceleration koji je nebulozan. Fontovi web stranica su drugačiji pa ako si navikao na izgled određenih stranica, morat ćeš se pomiriti s tim. Sve je to riješivo 3rd party softverom i dodavanjem određenih pluginova. Imam osjećaj da trebam više
vremena potrošiti da si za svoje potrebe prilagodim OSX nego Windowse.

Fale mi neke stvari kao Windows Media Player Classic. VLC mi jednostavno ne odgovara. Ima još takvih sitnica kojih se ne mogu trenutno sjetiti.

Ako možeš, probaj na par dana posuditi ili probati nečiji Mac, prođi kroz sve za što inače koristiš komp i vidi jel ti to ok ili ne. Bit će skupa škola ako uletiš

Što se zvuka tiče, dobar je, aIi na iPad Pro je još bolji. 4 zvučnika, po jedan na svakom ćošku, nisam puno očekivao, tako da me jako iznenadio. Velim, isprobaj sve.

Ako te već pali minimalizam i metalno kućište, baci pogled i na Huawei Matebook i Matebook Pro. Cura ima 13” Matebook već skoro dvije godine, vrhunski složen laptop.

Ovo mi se čini kao dosta dobar deal ako ti boja ne smeta

https://www.sancta-domenica.hr/out-l...m_medium=click
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 20.05.2022. u 13:23.
1v@n je offline   Reply With Quote