View Single Post
Staro 20.05.2022., 11:11   #1476
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Fora je u tome da ni jedan nema sve savršeno, tak da moram neke kompromise napraviti.

Ono što sam uspio pohvatat u vezi MBP 14" je; ima odlične zvučnike, ne znam jel ima koji laptop tak dobre zvučnike (ne mislim eksterne zvučnike spajat na laptop, tak da gledam da lap ima kolko tolko dobre zvučnike). Kolko čitam za MBP, ima odličnu autonomiju baterije, jako tihi vent, ne grije se pa čak ni kod zahtjevnije radnje, a sam OS (macOS) je izgleda miljama optimiziraniji od windowsa 10-11, očito je sve bolje na macOSu neg winsima..

Ekran je isto odličan, neki bi rekli, najbolji u klasi, s obzirom da je mini led, praktički se približio oledu po pitanju prikaza kvalitete, naravno tu je i 120Hz. A izgleda da dok se zaklopi (sleep mode) ne troši praktički niš, neki vele u par sati iscuri 1-2% baterije, pitanje je, kolko su tu windows lošiji, žena ima Vostro 15 3000, bateriju proguta značajno dok lap staviš u sleep mode na duže vrijeme, cca, 8-9h ili.. Sfušanim winsima dolazi kao alternativa neki linux, doduše, nudi mi se win (desk komp) 11 za updejt, al sve me strah kak bu to radilo..

Pošto komp nemrem stavit u krilo, onda gledam 14" laptope, svakodnevno korištenje (multimedija, surfanje, muzika, office) a i uzmem ga pod ruku pa mogu ći kam hoću s njim.

Što se tiče laptopa, gledao sam Dell XPS 13.3", Lenovo Yoga Slim 7i Pro, Asus ultrabook oled, Thinkpad x1 nano, to je ono na brzinu što mi je zapalo u oko, a bome ima brdo laptopa..

S alder lakeom baš ne nalazim puno laptopa, zasad sam vidio od asusa, Asus ZenBook 14 UX3402ZA (alder lake i5 1240p) Izgleda da bu počeli na ljeto dolazit..
zvonac je offline   Reply With Quote