View Single Post
Staro 20.05.2022., 01:44   #1475
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,641
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Cek koji si tocno imao macbook?
Ovo mi je prvi glas da se neko rijesio macbooka radi zapesca.

Gledao sam i taj ipad pro 12.9, al skup je a i tipkovnica dost kosta za njega. Cek a kaj ti on sluzi kao zamjena za laptop?

Koji konkretno bolje opremljeniji thinkpad?
MBP 13". Istina, bili su tad deblji nego ovi sad, ali i dalje imaju oštre rubove i što god da dulje radiš na njemu bez vanjske tipkovnice i miša, rezat će ti zapešće. Nisam jedini, jer se javljaju ljudi s istim problemom. Rijetko tko će se požaliti na tako nešto nakon što iskrca toliko love na laptop, koji realno nema nikakvu ergonomiju. Naravno, svi će prije kriviti način na koji sjediš/tipkaš nego činjenicu da se to događa jedino na MBP. Prema ovome, 14" je još gori od 13".
https://origin-discussions-us.apple....read/253330226

Postoji rješenje, naravno
https://www.macrumors.com/2014/10/07...macbook-edges/

Pogledaj rub starog Thinkpada, gdje se mislilo na ergonomiju


Da, iPad mi komotno mijenja laptop nakon što sam našao file manager koji može baratati svim eksternim čudesima koje spojim na njega.

Nisam uzimao zadnji, pa ni predzadnji model, tako da mi je i ostalo novaca nakon što sam prodao T490. Sve ovisi o tome što radiš i na kojem softveru. Meni je najbitnija prenosivost i mogućnost da otkinem tipkovnicu kad sam na putu (avion/vlak/bus). Što se softvera tiče, sve što mi treba je dostupno. Neke stvari koštaju, ali nije problem. Ako ti je sve potrebno dostupno na iPadu, nemaš puno razmišljanja.
Dok ne napišeš što ti konkretno treba, možemo samo nagađati.

Od Thinkpada, imaš T490, T490s, L13, T14, T14s, P14, brdo Yoga modela

Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Ajd ti prvo reci što ćeš vrtiti na tom laptopu, čemu će to računalo služiti, hoćeš ga puno nositi uokolo? Ako da, onda bolje thinkpad carbon, lakši je znatno.
Pogledaj Thinkpad temu unazad par stranica. Baš je netko spomenuo sve mane X1 Carbona. Bio sam i ja jako zagrijan za njega, baš zbog dimenzija, težine i hardvera koji ima, ali me ohladilo kad sam pročitao sve probleme s kojima se susreću vlasnici. Onda mi je bilo jasno zašto mi je prva stranica ebaya puna "parts only" oglasa.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 20.05.2022. u 02:04.
1v@n je offline   Reply With Quote