View Single Post
Staro 09.02.2008., 01:29   #1
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
eBay iskustva; pitanja i savjeti

Zanima me koliko vas se opeklo kod kupovine raznih proizvoda sa ebaya. Ja sam do sad imao 2 slučaja. Napisati ću na kraj da ne smeta glavnom dijelu posta. Koliko je uopće sigurno kupovati popularne proizvode preko ebaya, i kako biti siguran da je to 100% originalni proizvod, a ne kopija koja osim izgleda nema ništa zajedničko s tim proizvodom. Gledam po ebayu i privlače me jeftine komponente i periferija, ali koliko je to sve istinito.

Slučaj 1
[ Prije par mjeseci buraz naletio u jednom moby shopu na SonyEricsson HPM-75 slušalice, iste kakve dolaze uz većinu SE mobitela iz Walkman serije, po cijeni od nekih 100 kn i kupio ih je jer je kod uvoznika ( Sancta Domenice ) i u Elektromagicu cijena oko 300 kn. On sav sretan dođe doma i sve super i sve radi. Uzmem ih ja i da ću spojit na mob, konektor teško ulazi. Izvadim konektor van nakon što sam ga ugurao unutra i otpojim slušalice iz 3.5" konektora i osjetim nešto čudno pod prstima. Kvaliteta kabela kod "kopije" je užasno jadna i sam kabel je gladak i tanak dok je kod originala hrapav i deblji. Zaletim sa pogledat što google baca i stvarno, jako veliki postotak tih slušalica koja se na ebayu prodaju su FAKE ]

Slučaj 2.
[ Frend je kupio preko ebaya Sony Memorystick Duo Pro od 2GB za male novce. Došao on do mene, da to isprobamo, sve izgleda ok, prikazuje kapacitet od 2 GB i mi sad pokušamo umetnut karticu u priloženi adapter da bi je on stavio u čitač od laptopa, ali kartica ne ide unutra jer je predebela za koji milimetar. Probam s provjereno originalnom sonyevom karticom, ulazi unutra bez greške. Već nam je tu počelo sve to biti sumnjivo i krenuli smo je napuniti do vrha i vidjeti jel radi OK. Kartica se dala napuniti kao da ima samo 1GB, a ne 2 i nije čuvala podatke nego bi samo neki podaci odjednom nestajali s nje. ]
1v@n je offline   Reply With Quote