View Single Post
Staro 02.01.2016., 17:26   #105
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
npr zasto oni koji studiraju biologiju ili pravo nejdu raditi kod nekog odvjetnika, ili u neki lab proucavat?
Ne bi vjerovala ali mislim da po zakonu ne smiju. Naime firma ne smije zaposliti studente na poslovima koji spadaju u primarnu djelatnost firme, a fala bogu svi napišu listu od metar i po djelatnosti kad otvaraju firmu.
Ja sam znao na sc nosit ugovore sa preko 10K kn, a opis posla "čišćenje i održavanje ureda".

Citiraj:
Autor Ladytron25 Pregled postova
To država treba urediti i već je bilo govora oko toga..
To je istina.

Što se tiče toga da te faks ne može spremiti za posao, to je istina, ALI..
Ja nikad u životu nisam upoznao nepismenog pravnika (pod tim mislim na čovjeka koji je završio pravni fakultet), nisam još nikad upoznao "glupog" čovjeka sa diplomom s medicine, matematike, strojarstva, bogoslovije (da, mislm da su "popovi" jako dobro školovani) ili nekog drugog normalnog faksa. Diploma je samo potvrda da imaš nekog blagog predznanja, i da si u stanju završit nazovimo to "projekt od pet godina". A neznanje friško diplomiranih uvijek nađu komentirat oni što diplomu ne mogu ni kupit, pa ni otprilike ne mogu zamislit šta se na faksu uči. S druge strane, država upisuje studente na "neupotrebljive" studije, kao što je netko gore već spomenuo. Moji roditelji oboje imaju takve diplome. Neupotrebljive. Majka radi kao sss već dvadeset godina ( s tim da joj priznaju faks za "pepsi", ali ne i za plaću), a otac nije imao normalni posao od rata. A vjerujte mi, javljao se na oglase za sve vrste poslova. Di god je počeo radit, par mjeseci kolko tolko ok, a onda nema plate više.. Već je došlo do toga da ga za*ebavam, haj upiši se u HDZ, neka i njima prestanu isplaćivat plaće
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline   Reply With Quote