View Single Post
Staro 03.10.2019., 21:24   #59
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Je to pod ili nadzbukni ormaric? Dali je DIY ili je to fakat patch panel za njega? Ako je oem, koji je to ormaric? Izgleda mi kao podzbukni a nikada nisam vidio podzbukni ormaric sa patch panelom.
Nadzbukni Schrack ormaric... Dva su, jedan do drugog, u ovom na slici je internetijada, a u drugom je jedno 30 osiguraca i prenaponska zastita koja odradjuje svoj posao (isprobano sa gromom pred par mjeseci koji je skurio sve i svasta u okolici)...

Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
Da , fina metalna kutija ali sumnjam da je podžbukna.
Jedino se nebi usudio u nju stavljati više wifi uređaja jer se međusobno smetaju u prijemu radi blizine...(samo neznam koji je koji a da tražim po slikama je dug posao) i pitanje ima li ih više sa uključenim wifi unutra.
Možda se baš zato radi smetnji "nevidi" mAP .
Unutra niti nema wifi uredjaja, jer kad to zatvoris imas lijepi Farradayev kavez... Disableali smo wifi na Iskonovom routeru i za wifi sluze iskljucivo AP-ovi kako je Cuky vec napisao...

Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
calypso - a đe ups?
savjet da to poboljšaš je da skroz makneš iskonovu igračku (ili barem ugasi remote management na tom iskratelu - admin šifru imaš na forumu) i da staviš svoj router da ti odrađuje posao. sve osim telefonije možeš riješiti sa aftermarket routerom po želji, pa čak i neki manji mikrotik kojega možeš komotnije ugurati u taj ormar.

a za map - vjerojatno nisi upalio dhcp client na njemu. koristi winbox za konfiguraciju, on ga nađe po mac adresi i ako nema Ip adresu.
De kakav UPS molim te... Prenaponska zastita mi je puno bitnija i cinjenica da sam na optici... Do pred par tjedana sam imao coax preko kojeg mi je grom skurio prosli router (sve ostalo je prenaponska zastita ulovila)... Nisam razmisljao slagati neki drugi router jer mi nije palo ni na pamet, a za router/DHCP potrebe mi je i ovaj dovoljan plus besplatan...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote