View Single Post
Staro 14.08.2015., 18:42   #22
m1kLa
Premium
Moj komp
 
m1kLa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Vrbovec
Postovi: 147
Citiraj:
Autor bigAdvance Pregled postova
Opcenito karticne kuce ne gledaju samo prihod mjesecni koji imate, tu ima previse faktora, od kojih su neki cak i subjektivni.

Prihodi, rashodi, stanja racuna na kraju mjeseca, urednost placanja drugih racuna (mobitel, internet itd), bivsi krediti, nekretnine, stednja, sablona potrosnje, mjesto prebivanja, godine itd itd.

Dobar dio toga prolazi kroz komp koji vam daje nekakav rejting, na temelju tog rejtinga se odlucuje dobivate li karticu ili ne - ako ste negdje u "sivoj zoni" moguce je da i djelatnik karticne kuce odluci na kraju. I tu ulazi subjektivna procjena.

Ne znam iskreno kako to funkcionira u HR, medjutim u GER imaju tzv SCHUFA rating, centralizirani sustav koji uzima u obzire sve ove gorenavedene faktore i (prvenstveno) na temelju toga se donosi odluka o odobravanju kredita/kartice.

Ali jedno su njemci, drugo su hrvati, kada upoznate podublje kako funkcioniraju banke i kreditne kuce, sve vam se to odjednom cini klimavo i kilavo, pred raspadom toliko gresaka i nesposobnosti u necemu za sto se vjeruje da je "neprobojno"

Poslao sam one papire postom i sad cekam odgovor, mislim da ce me odbit mada je sve moguce, po pricama drugih koji imaju, ajmo rec, gore uvijete od mene mogo bi imati srece. Kaj se tice ovog kaj si spomenuo, istina, sve to oni gledaju, tako je barem i sa kreditom dok sam dizao, frendica mi rekla da sve živo gledaju kad zatrazis kredit ili nest slicno! Prosle godine imo sam jednu blokadu, to je bila kazna, poslije toga, 2 mjeseca za redom sam kasnio sa kreditom, od tada sve uredno placam. Vjerovatno ce mi to utjecati, ako me odbiju, bit ce zbog toga!
m1kLa je offline   Reply With Quote