View Single Post
Staro 03.02.2019., 14:22   #49
spinn
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zadar
Postovi: 82
Inicijaliziranje novog SSD diska na postojeću konfiguraciju

Sistemski disk mi je Samsung SSD 850 EVO 250GB. Uz njega imama i WD 2 TB hard drive,podijeljen u dvije particije.
Uzeo sam novi Samsung SSD 860 EVO 250GB kojeg mislim koristiti primarno za igre. Na njega ću prenijeti Skyrim (kojeg igram već neko vrijeme, level 55) sa sistemskog diska. I planiram jednu particiju na cijelom disku.


Nisam nikad inicijalizirao novi disk na postojeću konfiguraciju, pa bih molio savjet. Da li odabrati MBR ili GPT..? Informirao sam se, naravno, po netu o prednostima jednog i drugog i ispada da je GPT prikladniji. No, moj je disk 250 GB a GPT se preporuča za diskove veće od 2TB.

Dakle, nisam još odabrao nijednu od ovih opcija jer ne bih želio pogriješiti, pa trebam preporuku.


Drugi upit: kao što se vidi, imam dva diska i tri particije: C, D, and E. U Disk manageru je ovaj novi disk prikazan kao Disk1 (??)

Zar ne bi bilo logično da je on Disk 2...? (Obzirom je sistemski Disk 0)

Kažem, nisam napredovao dalje od ovog koraka i ne znam koje će mi opcije kasnije biti ponuđene, ali volio bih da mi ovaj treći disk bude "nazvan" Local Disk F. Hoću li to moći uraditi?
Naime, znam koje su mi fajlovi na D a koji na E particiji i ako baš ne moram, izbjegao bih privikavanje na nove nazive i zbrku.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	adisk.jpg‎
Views:	307
Size:	60.6 kB
ID:	20814  
spinn je offline   Reply With Quote