View Single Post
Staro 20.09.2018., 18:39   #1
file12
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: HR
Postovi: 33
WD red skrivena particija

Kupio sam WD red 2TB (korisitit će se kao standarni storage, ništa RAID) i formatirao sam ga u computer managmentu kao GPT disk. Tu ga vidi kao jednu particiju ali u programu Aomei partition asistantvidi se još jedna skrivena particija od 128mb (navodno win10 to radi).



U aomei sam tu particiju spojio sa velikom particijom. Nakon toga skenirao sa HD tune error scan i HD sentinel surface test, sve uredno. Ta velika partija iako prazna windows kaže da ima 238mb zauzeto (nema skrivenih foldera, to zauzeće očito korisiti windows?). Na taj wd red kopirao sam preko 125gb podataka i tada sam primjetio da ako se ide na propertis diska tu će disk imati 128GB zauzeto prostora ali ako uđem u disk, označim sve foldere windows će mi pokazati da tu ima zauzeto 125GB, znači 3gb kontrolira windows (?) što mi se čini previše. Prebacio sam opet sve podatke sa toga diska i sad kad je opet prazan javlja mi ovo





I kad formatiran disk opet je ista situacija. U Aomei programu mi kaže da zauzeti prostor zauzima 238mb, on ne vidi ovih 3gb zauzeća. Ova neka greška u windows ili? Kad gledam na svom starom disku tu je na propertis i kad označim foldere ista veličina.
file12 je offline   Reply With Quote