View Single Post
Staro 26.11.2017., 11:05   #26
marek45
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Karlovac
Postovi: 397
Citiraj:
Autor sholky Pregled postova
Odakle uopće ideja da će MZO *dati* 60000kn svakoj školi da se same opreme? To su za sada sve neslužbene informacije, na niti jednom ŽSV ili stručnom skupu nije bilo ničeg sličnog.

Ako se dogodi, gotovo je sigurno da će MZO sami provesti cijeli postupak nabave, i nećeš moći birati što se i kako kupuje.
Evo ovdje. Ne znam kako su se odlučili na to da sami kupujemo, ali eto.
https://mzo.hr/sites/default/files/d...im_skolama.pdf

Drugi val opremanja sigurno neće ići tako.


Citiraj:
Autor akoj Pregled postova
BTW, zašto ne neki Linux? Moja srednja je imala samo 3 licence za Windows pa su vrtili Linuxe na ~ 45 računala. Kad je baš trebalo, spajali smo se na Win server.
Hah. Tiha patnja. Udžbenik ne propisuje programe. Imaš temu "Obrada teksta. Hoćeš li ti to raditi na win ili lin ili androidu totalno nevažno. Al po pitanju savjetnika ne znam kako bi to prošlo. Bila jednom rasprava o tome i podijeljenja su mišljenja.


Citiraj:
Autor Forace Pregled postova
@wifi: Ministarstvo ima ugovore sa Microsoftom, točnije jednom posebnom firmom (manje bitno) - bitno je da ti ugovori specificiraju da bi licence za win operativni sustav bile valjane moraš imat OEM windowse na računalima nebitno koji.

Naravno možeš ignorirat to, ali ....

To je točno. Ignorirat ćemo to.

Dečki ja jesam svakako za desktop, al šefice bi laptop i teško je to obrlatit.
U jednoj školi nije problem ni doplatiti povrh onih 60 000kn.
Gledam na korist djece i škole da to što kupim/preporučim da iza toga stojim i da to dura. Najradije bih neki rabljeni thinkpad, al mislim da nitko nema 16 -20 komada na zalihi.
marek45 je offline   Reply With Quote