View Single Post
Staro 18.08.2017., 12:27   #2562
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,779
Citiraj:
Autor Mario0080 Pregled postova
...nego sam jednostavno žurio doći što prije u stan, jer sam morao ujutro rano ustati...
Ne znam koliko je dug taj put kojeg si prevaljivao tu vecer (nadam se da je duzi od samog naselja), ali rusio bih te iz fizike na trecem roku kad navedes ovo kao izgovor. Udjes u neko malo naselje, imas tih kilometar-dva pod ogranicenjem, nemoj mi reci da ti prosjecna brzina trpi do te mjere da ces doma kasniti vise od 5-10min. Cim u naselju vozis 100+, vjerujem da i van naselja 'odrzavas tempo' pa vjerujem da ti je delta v oko 70-80+ km/h (to je jeben prosjek svakako, ako u kombinaciji prolazis kroz naselja). Ako ti je trip bio iole duzi (recimo 20-50ak km), to malo sto bi vozio u naselju po ogranicenju ti nece povecati delta t vise od koje minute.

Te price gledam svuda oko sebe na cesti, a onda istu tu ekipu koja me u naselju sprasi sretnem 10ak km dalje u sljedecem naselju, imaju mozda prednost od 20 sekundi statijaznam. Faktori semafora, raskrizja, naselja itd... ne opravdavaju 50km/h brzu voznju kroz naselje, nema te logike. Da si na autoputu i vozis trip od 200+ km, onda bi te shvatio.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote