View Single Post
Staro 12.04.2017., 09:39   #8
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,662
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Zbilia ne znam di bi pitao pa eto nove teme, iako to ne volim.

Dakle - jednostavno pitanje. Na FDR4 imam 2x140mm na usisu i onaj jedan iza koji vuče van.
E sad, kako dolazi Ryzen i M.2 NVMe disk koji se kakti grije (a griju se i VRMovi na ploči), gdje bi bilo zgodno postaviti još jedan vent (jer taman imam jedan 120mm novi zapakirani).

Na CPU će biti Venomous X sa 120mm Noctom iz siga.

a) postaviti ga na plafon kištre da vuče dio toplog zraka van preko VRMova
b) postaviti ga na dno kištre kao usis da puše po M.2 ssdu i prema grafičkoj

Što je od ovog bolje tj. poželjnije.

Hvala.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Mene ceka slicna zajebancija, mozda cak i gora. Imam isto FD R4 kuciste, istu CH6 maticnu, samo umjesto air coolera imam Kraken x52. E sad, posto mi se nije dalo cekati dok Ryzen stigne, montira sam AIO na trenutnu konfu, cisto da vidim kako ce se uklopiti. U procesu instalacije naravno okrenem cpu blok naopako jer mi je bilo nezgodno lomiti crijeva da ga "ispravno" montiram (da logo ne bude naopako). U biti triba sam samo rad okrenuti tako da crijeva dodju sa live strane al nvm. Straznji FD vent od 140mm (koji je inace sluzija ko ispuh) sam okrenija tako da puse u kuciste i dovodi hladan zrak na vrm-ove (posto vec nema cpu venta) i na radijator koji sa svoja 2 venta ispuhuje zrak van kucista. Sa prednje strane imam 2 x 140mm FD venta koji upuhuju zrak ali iza njih je gusti filter i hdd bay koji je prakticki krcat hdd-ovima. Tako da vrlo malo zraka efektivno dolazi u kuciste sa prednje strane, barem dok su ventovi na 5V, na 7V mi jos ne smetaju ali to je gornja granica moje tolerancije . Sa ovim setupom bi triba biti pozitivan pritisak u kucistu, sad jel to dobro ili ne - . Evo par slikica da vidite o cemu pricam, preporuke dobrodosle...

__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote