View Single Post
Staro 14.11.2011., 14:07   #67
antrax
Premium
Moj komp
 
antrax's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Vz - Zg
Postovi: 2,930
zavisi za sta ces koristiti disk, ako je samo kucno koristenje i performanse malih fajlova nisu od presudne vaznosti, slobodno uzmes kingstona. pouzdani i umjerene cijene.

Ono sto je vrlo slaba tocka tog diska je bas taj rad sa malim fajlovima, konkretno kod mene na poslu je dosla serija tih kingstona za developerska racunala kako bi se ubrzao rad, no doticni diskovi su se pokazali osjetno sporiji od intel g2 serije u istim uvjetima.

Inace, osobno bih kupio ocz vertex plus, jednostavno imam nekakav crush na indilinx kontroler (a i nevjerojatan je kod citanja 4kb fajlova), ali je tek prva revizija firmwarea aktualna pa nisu bas najpouzdaniji, tj ima kukanja na ocz forumu ponesto. Najcesce su to iznimke kod korisnika, ali pokuda dode 1000 puta lakse i brze na internet od pohvale.
- napomena: to bi ja napravio, ali meni nije problem ako ne bi radio kako spada odmah, mnogima se ne da potencijalno zafrkavati!

U svakom slucaju, apsolutno bilo koji je drasticno brzi od hdd-a zbog tako reci instantnog pristupa podacima, nema cekanja dok glava diska pronade sto treba.

Sandforce diskovi su brzi od ovih, ali su kapaciteti manji + problema ima puno puno vise, sto s kontrolerom, sto brze odlazi flash (na XS ima thread s testiranjem, netko je stavio i ovdje link par strana ranije, SF diskovi i nove i stare generacije crkavaju puno prije ostalih testiranih)

Steta sto si propustio samsung 830 za 1000kn
__________________

Msi x79a GD65
Intel i7 3930k @ 4.7 1.4V
4x 4GB Kingston 1866 9-11-9
Gigabyte gtx 460 1gb
Samsung 830 128GB
640GB WD AAKS
WD green 1.5TB
LG drzac za kavu
Seasonic S12 500W
Coolermaster Stacker 831
HP LP2065 / LG IPS231P
Logitech UltraX Media + Razer DeathAdder
Windows 7 Enterprise




Trenutno nepostojeci

antrax je offline   Reply With Quote