View Single Post
Staro 15.01.2009., 16:15   #1513
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Citiraj:
Autor sh0kre Pregled postova
steta sto nisam mjerio, ali mislim da je bilo priblizno 3 metra, i vidio sam razliku bas u vemilu, vrtile se nekakve slike
Znam da klasican analogni tv tj. crt radi na drukčijem principu, ali afair on može prikazati max. 576 linija, ili tako nekako, pa mu je gustoča "pixela" mnogo manja nego kod hd ready plazme. Pa ipak da bi vidio te pixele moram se približit nosom na 15cm od ekrana tv-a dijagonale 72cm, svaka čast onom tko s 3m može prebrojat pixele, taj je mogao uživo gledati Neila Amstronga kako šeta po mjesecu. Signal je dosta važan kad govorimo o "veličini pixela", jer npr. doma imam 1920x1200 na "22 i kad skinem filmić s neta te ga stavim na full screen (razvucem) izgleda očajno, ti "veliki pixeli" o kojima govoris iako je dot pitch znacajno manji nego na "42 full hd plazmi. Što znaći da prednost full hd-a mozes vidjeti isključivo ako gledaš full hd materijal (a to nije tv program) ili ga eto koristis kao monitor, ali u tom slucaju mislim da je rezolucija cak i mala, a i nekako mi je čudno držat na radnom stolu 107cm plazmu. )

Čak i najzadrtiji zagovarači full HD-a priznaju da je ista na "42 samo marketinški trik, ali ljudi vole kupovat ono što je "full" tj. ne žele kupovat "polovične stvari", smatraju "više je bolje", ali u ovom slučaju to vrijedi samo za proizvođaca tj. trgovce kojima će dati više novaca pa će im biti bolje.
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote