View Single Post
Staro 18.02.2014., 13:13   #9
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor dadosbcro Pregled postova
Baš sam htio isto pitati

Dobra kartica i odlična cijena
pričajući čisto o čipu za igranje igara kod prosječnog korisnika ovaj proizvod je drek.

ako ti ne treba opencl, majnanje, rendanje i sl. ovo tko uzme pored nevidije je stvarno fenboj jer ne vidim drugog razloga zašto bi ovo netko uzeo.

kartica ima 5kg i dalje nije dovoljno da se normalno hladi, znači toplinska disipacija čipa i pripadajućih regulatora su fail i mene ko prosječnog korisnika ništa drugo ne zanima... grije mi komp, grije samu sebe, performanse su ono isti drek ko i kod nvidije za te pare (par fps gore-dolje kako u kojem naslovu).

da ti vizualno demonstriram o čemu pričam:



ovo je trenutno u mom kompu kojeg možeš vidjet u mom profilu, svi ventovi su na full osim h110 koji je temperaturno reguliran sa cpu-om, ali mislim da 2 x 140 na vrhu kejsa preko 1000rpm čisto dosta da izvuče masu topline koju generira.

dakle na ccc-u možeš vidjeti jasno kako je sa postavljenih 1070mhz pala na 970 jer se sama regulira (čitaj hladi), a kada se zabije do 98-99c onda se spušta na 500.

stock je 1060/1600 što bi reklo da ova kartica nemre na stocku raditi neko duže vrijeme.

kao što sam bio napisao trenutno je ova kartica poluispravna, ali u vidu da se jedan od ventova čuje neugodno dok radi i ne radi na 100%, ali radi na ne znam 70% (onaj prednji turbinski hibrid neki), dok je drugi (kojeg očitavaju driveri) radi na 3k kak i treba, tak da čisto sumnjam da prednji radi na 100% kako bi bilo 20% manja temperatura... mislim znam da ne bi jer sam ih kupio nove.

samo za usporedbu soba se ne grije i od jedno 8h ujutro je prozor na kant, a vani je koliko već je par stupnjeva.

opet ponavljam za posebnije potrebe ja ne vidim razloga zašto bi itko htio ovaj najgori komad hardvera koji sam posjedovao (odmah iza pcchips mbo).

isto tako na obje koje imam hdmi jednostavno ne radi, znači radio je sa nevidijom i isti taj kabel gurnem u hdmi i ne detektira telku, stavi na dvi preko adaptera i radi... uopće se nisam ni htio zamarati sa tim jer me jednostavno kod atija stvarno više ništa ne čudi.

i nema fizix
syss je offline   Reply With Quote