View Single Post
Staro 12.12.2009., 03:48   #23
r!dEr
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 79
Citiraj:
Autor manilu Pregled postova
ako nije frka da malo točnije objasniš gdje se podešava automatsko povečavanje brzine prilikom rasta temp
nema frke

kad odes na Configure dobit ces ovakav prozor:



Prve kvacice iza minusa oznacavaju koje ce se temperature izlistati u pregledu. Kvacice koje su po hijerarhiji ispod kvacice za izlistavanje oznacavaju koje ventilatore kontrolira odredjen senzor.
Konkretno na ovoj slici Core 0 i Core 1 upravljaju ventilatorima koji su oznaceni kao Speed02 i Speed03.(proc i graficka kod mene)
Kad oznacis pojedini temperaturni senzor(kod mene je oznacen Core 1)
Pojave se Desired i Warning kucice za namjestanje zeljenih temperatura za taj senzor-> Desired oznacava koliku temperaturu zelimo odrzavati na komponenti, a Warning temperaturu pri kojoj ce se ventilator vrtiti na 100% bez obzira koju mu max vrijednost postavili.

Ovo radi otprilike ovako... Dok je temperatura Coreova ispod 44°C ventilatori 2 i 3 se vrte na minimalnim brzinama. Kad temp predje 44 ubrzavaju se sve dok ne uspije odrzati temperaturu ili ne dodje to maksimalne zadane brzine.
Ako coreovi dodju do 54° svi se upravljani ventilatori vrte maksimalnom brzinom.

44 i 54 sam dobio isprobavanjem... do 44 se secu coreovi u idleu a kad pokrenem neku igru temperatura skoci preko toga i ubrza se vrtnja cpu ventilatora i ventilatora na grafičkoj kartici(ali opet do nekog nivoa gdje je buka jos prihvatljiva, tu sam stavio cca 80%). Pri vecem opterecenju dolazi do 55-56° na jezgrama i tu se ventilatori vrte punom brzinom.



Na ovoj slici vidis postavke minimalne i maksimalne zadane brzine vrtnje. Ovdje je konkretno odabran ventilator kojeg je program nazvao Speed03(CPU cooler kod mene). Njegova vrijednost je 10%(necega, moras isprobat na koliko ce se vrtit i pazi da ti se ne ugasi ventilator za minimum i 25% za maksimum dok senzor koji upravlja njime ne dostigne Warning temperaturu.
Takodjer tu je i kvacica Automatically variated -> to ukljucis da program odredjuje kojom ce se brzinom vrtiti ventilator.

Nadam se da sam ti pomogao... kako kod stelanja, tako i kod ideje kako da si sredis brzinu vrtnje...

Usput pogledaj i 6. korak u prvom postu. Morat ces to napraviti kako bi omogucio softversko kontroliranje ventilatora. Pojedine ploce ovo ne podrzavaju, dok ja na svojoj mogu kontrolirati samo CPU_FAN i CHS_FAN2 na kojeg sam prikopcao ventilator od graficke.
*Ukoliko radi svakako pripazi da ukljucis kvacice "remember it" kod svakog na koji si stavio Software Controlled jer ce se u suprotnom kod ponovnog pokretanja kompa resetirati na default postavke
r!dEr je offline   Reply With Quote