View Single Post
Staro 29.09.2013., 13:55   #487
Zvonimir_s
Premium
Moj komp
 
Zvonimir_s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 374
od kad sam ukljucio ono u BIOS-u ..nisam mogao dobiti stabilno 4.9 GHz ni uz povećanje napona.

nemam mogućnosti postaviti fiksnu volzažu..već samo dodati i oduzeti u koracima od 0.025


na 4.4 sam uključio sve one kerefeke za smanjivanje potrošnje..tako da se takt spušta na 3.7 Ghz kad nije potrebno... a voltaža se mjenja od 1.2 - 1,48, ovisno o brzini.
na to frekvenciji najćešće je oko 1.45, jer je 90% vremena proc na 4.4
Temperature su na 100% oko 40-43 ....

na 4.6, da mi nekoliko puta za redom prošli dugotrajniji testovi, morao sam podići voltažu za 0.025..

Voltaža je na 1.488 i temperature su na 54 C ....

ma 4.7 je radilo na istoj voltaži i temperature su bile iste...

4.8 sam odmah dignuo za 0.075 od standardne ...i temperature jezgri su nakon dugotrajnog testranja došle na 57-60C ..nekad bi skočile i do 63, no odmah se vratile na 57...pa padnu na 54..onda opet skoće i tako u krug...

4.9 više nisam mogao stabilno odvrtiti..obično bi se smrznuo nakon nekog vremena...tak da sam odustao od daljnjed testiranja...


Vdrop nisam vidio na svojoj matičnoj (ak nisam napisao Gigabyte 970 UD3 , rev 3.0)

Edit: ak ti je na nizak tako napon na 4.7 ...tvoj bi primjerak lagano mogao preko 5 GHz ...
Turbo core sam vidio nekoliko puta...jednostavno se jezgra digne na neko kratko vrijeme preko maksimalne i to je to...ništ spektakularno....
Zvonimir_s je offline   Reply With Quote