Tema: E Cigarete
View Single Post
Staro 22.01.2013., 21:52   #135
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
PG = Propilen Glikol
VG = Biljni Glicerol

PG se vec jako dugo koristi u medicinske svrhe, nemoj me uzeti za rijec, no mislim da sam procitao da se koristi kod inhalatora za astmicare. Ni PG a ni VG nisu stetni.

Razlike medju njima su da PG vise 'grize' grlo, pa je malo veci osjecaj pusenja prave cigarete za pocetnika. S druge strane VG daje bolju aromu (barem vecina tako tvrdi) i vise pare. I to dosta vise, u to sam se i sam uvjerio

Za pocetak je najbolje da uzmes omjer 50/50, pa kasnije malo experimentiraj. Prvo vidi kako ces reagirati na PG, jer neke ljude pocne peckati jezik od viska PG-a. Jako rijedak slucaj, no nije nemoguce.

Ja sam vec tjedan dana u fazi da pokusavam sa 70/30 omjerom u korist VG-a, ali jednostavno ne ide. Nedostaje mi ono peckanje previse. Vratit cu se samim time na 50/50 i drzati se toga neko vrijeme.

Takodjer sam pusio bijeli Marlboro, pa moja iskrena preporuka za pocetak je USA mix tekucina, 50/50 omjer pg/vg i 24mg nikotina, ili pak 18mg (ako si pusio priblizno dvije kutije uzmi 24mg).

Imas kupiti na adresi stara knezija 16. No nemoj odmah uzeti 30ml bocicu, uzmi najmanju. Jer 100 ljudi 100 cudi, ne mogu garantirati da ce i kod tebe upaliti. No kod mene i 2 moja prijatelja je upalilo

Za sve vise informacija o svemu, a posebice o tekucinama preporucujem da se ovdje regas: elektronske-cigarete.info

Ja sam tako napravio, i samo citam vec duze vrijeme. Dosta jako iskusne i odlicne ekipe, puno bolje njih citati i slusati nego npr. mene koji sam prakticki jos uvijek pocetnik
Mileni je offline   Reply With Quote