View Single Post
Staro 06.05.2009., 00:13   #73
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
je, odavno odustao od linuxa. ma dobro, imam ga u vmware-u kad mi je baš dosadno (ali mora mi bit jako dosadno).
mučio sam se s njime, ne mogu to poreć, ali nije to to. i daleko je od "toga". jako daleko.
ne može čovjek (možda neki čovjek i može, al ja nemogu) nakon neznam više koliko godina korištenja windowsa sad preć na linux. probao sam, ne ide. za muziku, divixiće i net je ok, za išta više, ali stvarno za bilo šta više, ne može. izgubio sam neznam koliko sati da probam osposobit dual view. šta je 2 puta dovelo do kolapsa linuxa i ponovne instalacije, jer ga nisam mogao natjerat da prepozna monitor nakon pokušaja da dual view proradi. a šta da mi drugi monitor služi kao mjesto za ljepit post-it naljepnice?
back to xp odavno. je ruši se, ne često, većinom do bude manje drastično pa se samo zablokira desktop, reset i onda radi. naravno krivi su driveri, nekakva nekompatibilnost, nemam pojma kakva, jer komp je gol, osim audigyja, više unutra nema ništa.
vistu preskačem i čekam final verziju 7. ako riješe bugove iz viste (recimo nemogućnost gašenja video preview-a u folderu, ili turbo shit resize algoritam u windows image vieweru, rušenje aera-a itd).
došlo se do zaključka da ne postoji linux koji bi bio zamjena xp-u. postoji linux, može bit alternativa, ali nije zamjena. ja nisam dovoljno napredan (ili whatever) da koristim linux. a i nekako ne vidim tu ljepotu drkanja po terminalu, a nagledao sam se linux terminala cijeli semestar. "rad u terminalu je brži od rada u gui-ju" mi govori asistent. ok, neću ulazit u to.
za obične smrtnike koji nisu u stanju čitat matrix iz terminala, windowsi su jedini izbor. u to sam se uvjerio. osobama koje su u stanju normalno radit sve u linuxu, divim se i imaju moje poštovanje. ja nisam takva osoba. koliko god mi windowsi bili loši, linux je lošiji.
sasuke_the_king je offline   Reply With Quote