View Single Post
Staro 22.11.2016., 19:13   #228
Schtefek
Premium
Moj komp
 
Schtefek's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Križevci
Postovi: 172
Angry

Bok, ljudi.
Nisam nov kad se radi o računalima, windowsima i općenito kaj se kompova tiće, no ovo kaj mi se događa već neko vrijeme rastura mi živce.
I prije nego mi je došao novi 1607 Update imao sam problema koji su se samo od jednom počeli događati.
Konkretno otvorim Google Chrome i upalim Gmail i još nekoliko tabova, Chrome mi stane, komp se smrzne na neko vrijeme i nikud nikam, pokazivač se miče ali što god radim ništa se ne događa, nego nakon 15-20 sekundi sve se od jednom pokrene čak i ono što sam pokušavao dok je bio zacvikan, npr. pali se Task Manager, uključuje Start i sl. i to me strašno živcira, a probao sam i sa drugim preglednicima i isto mi se događa.
Nakon Update 1607 to se produžilo, a i povremeno mi se bez posebnog razloga komplet smrzne, tak da ga moram na silu restartat. Napravio sam Recovery, nije pomoglo, napravio sam Restart OSa to je malo pomoglo, sve dok se nije opet do kraja napravio update, onda mi se znao u nekoj bedastoj igri Toybox, koji igram sa sinom, smrznuti nekad na početku nekad nakon sat vremena igre, mislim igra je na razini korištenja resursa igrica iz 90tih, pa mi nije jasno kaj se događa. A kad sam instalirao Kaspersky, onda se poćeo još češće smrzavati. Sad sam ga ugasio, i smrzavanja se događaju rjeđe nego s njim ali opet barem 2-4 puta u 2-3 sata koliko sam na njemu. Mislio sam da su driveri od grafičke, pa sam sve izbrisao i instalirao zadnje, ma jok ništa bolje. Mislio sam da je problem do toga što imam AMD proc i AMD grafu, jer na poslu imam Intel i5-4690 pa nemam problema ali i kolegice kojima sam ja sklapao računala imaju AMD APU u svojim računalima i Update 1607 i nema problema. Lud sam, neznam kaj me zeza. Ima netko slična iskustva ili možda zna u čemu griješim. Moram samo napomenuti da sam malo prije Updatea 1607 zamijenio SSD, stari 240 Kingston sa novim 480 Tractorom, ali je bila na njega čista instalacija WIN10 napravljena od nule. Sve me fakat ljuti i ako se ovo nastavi onda bum pričekal još koji mjesec i prodal sve i nadogradil na KabyLake i GeForce. Sorry na dužem postu ali više ne znam kaj da napravim.
Schtefek je offline   Reply With Quote