Tema: Echo Dot 2
View Single Post
Staro 14.01.2019., 10:40   #61
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Citiraj:
Autor RainZG Pregled postova
10m RBG trake - pripremi se za probleme.

Druga stvar - led traka s vremenom rikava, pogotovo jeftine kineske. Hladjenje tu pomaze (alu profili), ali razmisljaj da ih postavis tako da se mogu relativno lagano zamijeniti

Za kontrolu, napajanje, samu traku - ja sam uzeo ovo, za tu cijenu je odlicno, vidjeti cu samo kako dugo ce trajati. Za sada radi cca 3 mjeseca, svakodnevno koristenje cca 5-6 h
Da li ces RBG ili RGBWW odluci sam, ali postoje razlike kako se ponasaju bas u koristenju sa smart home softwareima sto ja nisam znao kod kupnje.
Odvojeno je upravljanje RBG i WW kanalima pa to je malo sjeb* za sloziti da radi kao sto bi bilo logicno
kontroler

napajanje

traka


A inace, smart prekidaci i to, ono sto sam ja radio je sljedece:
Imao sam postavljene prije 7 godina Vimar prekidace svuda u kuci, mijenjati sve to nije imalo smisla pa sam napravio to da sam iza svakom prekidaca ugurao Sonoff(knauf pa je bilo lagano), na Sonoff sam spojio Vimar prekidac. Prekidac daje signal Sonoffu da okine relej i upali lampu. Naravno, to je vidljivo i u mobilnoj aplikaciji i to radi i kada nema WiFi-a.

BTW preporucam ovaj video kanal na YT.
Lik je u smart home podrucju preko 10 godina, kompletno ozicenje u kuci je proveo da je podredjeno automatizaciji, dosta DIY stvari ima te je dosta tehnicki orijentiran sa dobrim objasnjenjima
https://www.youtube.com/user/SuperHouseTV
To je više/manje sve što mi treba (za sada). Hvala

Samo da napomenem da LED trake koje imam su 2x 5m RGB od blaupunkta. Koliko su kvalitetne ćemo vidjeti sa vremenom .
Kineske sam jednom probao i da, radile niti mjesec dana kako treba...očekivano.

Za sve ostalo, ubrzo krećem u naručivanje. A za potrebe nule e to će morat električar doći pogledat i napraviti po potrebi.

Još nećega se sjetio, za potrebe dimmanja...to mora i žarulja biti namjenja za to ? Ako se dobro sjećam, imao sam doma najjednostavniji dimm switch na kotačić ali mislim da su žarulje bile najosnovnije i da je radilo OK.
Sada ne znam da li to vrijedi i za smart varijantu?
thunder11 je offline   Reply With Quote