View Single Post
Staro 13.10.2011., 10:53   #85
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor danijel_b Pregled postova
Ne znam sto bih rekao osim da sam se nadao da cu jednom u zivotu isprobati AMD sistem, no ovo nije nimalo uvjerljivo, kao da su tek uspjeli stici mog Lynnfielda po performansama. Iako, citajuci brojne stranice dobivam dvojake dojmove, no ono sto me zbilja zanima su igre, specificno Battlefield serijal koji je poznat da najvise trenutno od igara koristi "multijezgrenost" i samo jedan site ga je dosad koristio u testiranjima, tocnije BF3 betu koja bi mogla naznaciti sto od igara mozemo ocekivati ubuduce i tu Bulldozer nije bas podbacio vec je cak i preskocio intela:
http://www.hardocp.com/article/2011/...mance_review/2
Takodjer i ovaj site prikazuje dosta pristojne rezultate u igrama
http://www.legitreviews.com/article/1741/1/

Tako da moram priznati da sam zbunjen, ne znam sto zakljuciti o svemu, nadao sam se upgradeu koji to vjerovatno po svemu sudeci nece biti, jedino u cemu su svi recenzenti slozni su zakljucci, za osobni,vlastiti, desktop sistem nitko ne bi odabrao Bulldozer. No, ovisno o odabiru softvera odnosno vaznosti odredjenog softvera za odredjenog korisnika ipak mi se cini da za AMD stvari nisu bas tako apokalipticne kao sto se jauce na raznim forumima, vec ce i Bager imati sigurno odabrani krug poklonika kojima koristi ovakav proc, a i postoji mogucnost da ce buduca izdanja softvera biti adaptirana i optimizirana za ovu, netipicnu, formu arhitekture CPU-a, te bi mogao za nekoliko mjeseci dobiti novi zamah. U svakom slucaju u dogledno vrijeme, dok se svima pogled razbistri, trebali bi vidjeti jeli AMD u ovom slucaju vizionar kao sto je bio s prvim x64 procesorima, ili ce se pretvoriti u manji fail iz kojeg ce, vjerujem izaci jaci, i nadam se, pametniji.

Edit: Jos jedan review gdje je proc zasluzio sasvim dobre ocjene naspram 2600K, pogotovo u gamingu:
http://www.hardwareheaven.com/review...roduction.html
Ocito se pokazuje da za ove procove nema vise smisla koristiti zastarjele testove izastarjele igre koje vise nisu izgleda mjerodavne.
A za 5.2GHz overclock na vodi bilo je potrebno 1.5V, istina pri overclocku trosi nesto vise nego konkurencija.
Ali ovaj prikazani combo ASRock 990FX Extreme4 + Bulldozer + 6950 Toxic izgleda yummy
Meni se cini da je recenzija od HardwareHavena malo proAMDovska.

Razlike u igrama od sajta do sajta dolaze zbog koristenja razlicitih grafi. 6950,70(kao sto je preporuceno od AMDa, npr, bas HARDocp i Haven) i gtx 580 iz razlicitih kategorija i gtx580 ce puno prije nac slabosti jer je dosta jaca i gladnija procesorske snage. Imal sam ih obje i to je tako. Kao sto je gospodin Kreso ukazao razlike nisu velike i nije nista strasno, osim minimalniog frameratea gdje je to malo izrazenije. Mislim da ce istina bit najblize tome.

BF3 je u beta fazi i nije mjerilo za perf. CPUa. Recimo da sam vec nacuo da ce retail igra bit dosta drugacija po tom pitanju pa je ja za sad nebi uzimao kao nikakvo mjerilo.

Razlike u temperaturi i potrebnoj voltazi za odredeni takt isto dolaze zbog razlicith hladenja. Kod ovog proca je to jako izrazeno, i po svemu sudeci ce stvorit jos jedan dodatni trosak u odnosu na SB.. h100 ima veliki kapacitet za hladenje cak i u odnosu na High end zracne hladnjake, pogotovo sa brzim ventovim i pushpull komb...

Zanimljivo kako f1 2011, isto kao 2010 donose apsulutno razlicite rezultate, ne samo kod FX nego i ranije. Kod Tomice je skroz obrnuta situcaija sa gtx 580. Mozda ce na kraju tvoja yummy konfa(AMD+AMD) i bit jako dobra a kombinacije sa high end Nvidiajama ce bit totalna kontra. Ko zna treba pricekat i vidIt..

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 13.10.2011. u 11:02.
MAGARAC je offline   Reply With Quote