View Single Post
Staro 29.01.2018., 10:36   #1806
Getriba94
Premium
Moj komp
 
Getriba94's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,036
Citiraj:
Autor Protis Pregled postova
ukoliko servis ustanovi da je uredaj neispravan i da ja kvar pokriven jamstvom svoj nalaz salju davaocu jamstva (distributeru) koji onda nama daje drugi uredaj ili vraca novce i zatim mi to proslijedimo kupcu, jednaka je procedura ako direktno odnesete uredaj u servis ili ako ga donesete nama pa ga mi proslijedimo, jedino je nama jednostavnije zbog evidencije ukoliko uredaj donesete nama pa znamo o cemu se radi a kupcima je mozda nekada jednostavnije odnesti u servis ili im je bitno tih par dana sto ce prije biti gotovo ili im se ne da voziti perilicu 30 km ako im je ovlasteni servis 200m od kuce i slicno, stvar izbora

uglavnom, zamjenu ili povrat novaca radi distributer koji je dao jamstvo (pise na jamstvenom listu tko daje jamstvo) i moze se ostvariti samo putem ovlastenog servisa (isto navedeno na jamstvu), takodjer zakonski mozete uredaj odnesti gdje ste ga kupili i onda mi dalje rjesavamo sa distributerom

mi kao trgovina ne dajemo jamstvo na proizvod niti imamo ista sa tim osim sto odvozimo stvari u servis i vracamo nazad

servis samo radi pregled uredaja (i eventualno popravalja) i o tome napravi zapisnik, servis ne moze vratiti novce ili zamjeniti uredaj vec to radi iskljucivo distributer koji je dao jamstvo putem trgovine gdje je uredaj kupljen (npr odnesete uredaj u mr servis gdje vam kazu kako je neispravan i posto nema drugog za zamjenu vratiti ce vam novce, nece novce dobiti od njih nego ce oni to poslati npr u Recro koji ce onda poslati nama i uplatiti nama novce a mi vratiti vama)

sve u svemu uredaj mozete donesti nama a mi dalje provodimo postupak (tako je u 90% slucajeva reklamacija) ili ukoliko smatrate da je bolje mozete uredaj odnesti direktno u servis, ne morate se brinuti da nece biti rijeseno jer dnevno nosimo barem 5 reklamacija tako da cemo sigurno povesti i vasu

Kad vam ljudi "donesteju" uredaj u 90% slucajeva provodite reklamacije, a u ostalih 10% uredaje sami ostetite pa okrivljujete kupca

Sent from my D6603 using Tapatalk
Getriba94 je offline   Reply With Quote