View Single Post
Staro 09.07.2012., 10:20   #15
Visage
8-bit Gen.
Moj komp
 
Visage's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Giethoorn - ZG
Postovi: 3,104

Cudi me da nitko nije spomenuo stropne ventilatore?

Najveca gospoda medju ventilatorima, cak i danas, mogu se i dalje naci u raznim ambasadama uz upaljenu klimu. U najsporijem modu rolanja, jako lijepo cirkuliraju hladni zrak koji je vec u sobi. Prilicno pouzdani naspram podne brace i dekorativno, posebno kvalitetni drveni finisi koji daju jako lijepu notu dekoru. Izuzetno ugodni u spavacim sobama, uz lagano otvoreni prozor, kad se polagano kotrljaju i ne priskbljuju kostobolju kao izravno usmjereni podnicari. Vrlo lijepi osjecaj daju i izvan sezone, kad je potreban samo mali temperaturni pomak ili strujanje u sobi, za izuzetnu ugodu boravka.

Koliko sam vidio iz ponude, nikad nisu bilo povoljniji i nikad nije bilo vise modela. Zemlja najljepsih stropnih ventilatora ostaje i dalje Singapur no, klasicni vintage drvenjarci, mogu se naci svugdje u ponudi. Izuzetak su grdobine iz kiceraj uzgoja, kojima nastrikaju po deset lampi kao da se stavlja za rally makinu, a ne za interijer. Eventualno po ukusu ovog para

No, nadje se, koliko vidim, jeftiniji modeli koji donekle ukusno uguraju lampu. Doduse, tko hoce uredno staviti, razumljivo je da mu lampe ipak imaju smisla jer ga stavja na mjesto postojece instalacije ili lustera.

Davno sam ih imao na moru prije renovacije i mogu reci da sam uvijek bio slab na lijepe klasicne stropne ventilatore. Ni po zimi nisu za baciti u vecim prostorijama, jer fino spustaju toplinu koja se penje i bolje raspodjeluju.

Ima i modernih stropnjaka koji su zadnja rijec u ponudi ali i dalje daju tradicionalnu toplinu :




Povoljniji zidni ventilator vrijedi koju stotku vise od stojanera, bez ikakvog razmisljanja. A osjecaj hladjenja je daleko prirodniji ugodom boravka.

...
__________________




>>>> PCE kante 2012 <<





>>>>>>>>> PCE & ostalo <<<<<




>>>>>>> Što sam Slušao? <<<<<<

>>>>> Gimnastika za Okulare & LCD Addendum<<<<

>>>>> P o s t ... M j e s e c a <<<<


______________________________






Zadnje izmijenjeno od: Visage. 09.07.2012. u 10:44. Razlog: link
Visage je offline   Reply With Quote