View Single Post
Staro 12.09.2018., 11:25   #637
Kirkpatrick
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 87
I ja sam od danas ponosni vlasnik Ryzena. Trebao je biti R3 1200, ali zahvaljujući nekom popustu kod plaćanja preko Zabe, iskalkulirali smo nešto, i uzeli Ryzen 5 1600. Doduše, sad mi je vjerojatno video kartica dosta slabija, za koju sam mislio da bi se ok slagala s R3 1200. Neka *izdrži* nekih pola godine, bit će finih, jačih i jeftinih tada. Bar se nadam.

MSI B450-A Pro
- Kirkpatrick - Ryzen 5 1600 - G. Skill F4-2666C19-8GNT (1x8GB) - https://valid.x86.fr/q1ryxc

Sve mi je ovo novo, i neka ovakva konfiguracija, te i Windowsi 10, pa će mi trebati neko vrijeme da se snađem.

Memorija me malo plaši, ali uzeo najjeftiniju 2666+ koju su imali (što sam pročitao kao savjet na više mjesta), nadam se da nije veliki zajeb (ako je uopće) što sam ju uzeo.

Ima li tko kakve savjete za velikog newbija, na što obratiti pozornost s Ryzenom? Neki must-have programi za instalaciju (prvo sam CPU-Z instalirao )...

Napajanje je SilentiumPC 550+ Supremo Gold 80+, kućište isto SilentiumPC RT4G koje se čini čvrsto i kvalitetno te prozračno. Zadovoljan za tu cijenu (350 kn). Zaboravili mi iz shopa poslati i accessories bag doduše.
Kirkpatrick je offline